Nuk ndalen familjarët e Mateos! Protestë para burgut të Vlorës, hidhen gurë drejt Çalamanit (VIDEO)

Vazhdon të trondisë ngjarja e ndodhur më 16 nëntor 2021, ku Klodian Çalamani vrau me kazmë djalin 8-vjeçarin Mateo Vasiu.

Autori është ndodhet aktualisht në burg, ndërsa familjarët e të miturit kërkojnë dënim me vdekje ndërkohë që nuk ka dalë në në gjyq.

Sot në paraburgimin e Vlorës janë mbledhur familjarët e Vasiut dhe po protestojnë. Banorët janë përplasur edhe me policinë, janë hedhur gurë dhe kanë tentuar të futen brenda ambienteve ku mbahet Çalamani.

“Do ja rrjep brinjët një nga një, Do futem atje brenda dhe do tja gjej unë anën atij. Nuk e lë unë atë. Bëni diçka të më fusni mua brenda se e rregullojë unë atë rop….”, tha i afërmi i 8-vjeçarit./albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu.com (@albeucom)


Shtuar 21.11.2021 10:15