Cristiano Ronaldo rrezikon skualifikimin (FOTO LAJM)

Reagimi i furishëm i Cristiano Ronaldos mbrëmë (i cili në mënyrë të dukshme hodhi shiritin e kapitenit në tokë pasi goli nuk iu dha në ndeshjen kundër Serbisë) mund t’i kushtojë një skualifikim sulmuesit të Portugalisë dhe Juventusit. Sipas “Iusport”, protesta e qartë kundër arbitrit hollandez Makkelie mund të interpretohet si shkelje e nenit 11 të kodit disiplinor të FIFA-s.

Sjelljet që diskreditojnë futbollin dhe organin më të lartë drejtues, në fakt, mund të sanksionohen me rregullore. Përveç dëmit, rreziku është pra një skualifikim.

Shtuar 28.03.2021 11:03