PD-ja përmbys rezultatin në Durrës
Pëlqej
Partia Demokratike ka arritur të përmbysë rezultatin elektoral në Durrës. Kandidati i PD-së, Ferdinand Xhaferraj, udhëheq në garën ndaj kryetarit aktual (PS), Vangjush Dako. Fredinand Xhaferraj ka marrë 8992 vota ndërsa rivali i tij Vangjush Dako ka marrë 8980 vota.

Ndërkohë, në Tiranë vazhdon të prijë kandidati i PD-së Lulzim Basha i cili ka marrë 46110 vota kundrejt rivalit të tij Edi Rama i cili ka marrë 45 879 vota.

PD udhëheq edhe në Shkodër, kurse PS-ja në Elbasan, Korçë, Vlorë, Fier dhe Lushnjë.
Shtuar më 10/05/2011, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori