Nga Traktati i Shėn Stefanit deri te shpallja e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

Shpallja e pavarësisë së Republikës së Shqipërisë është shpallje e pavarësimit të vilajeteve të Shkodrës, Kosovës, Janinës dhe Manastirit nga Perandoria Osmane. Shqipëria u vetëshpall e pavarur më

 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

 
Si ju duket vendimi i UEFA-s për ti dhënë ndeshjen Serbisë me rezultat 3-0?
2.62 %
95.02 %
1.24 %
1.1 %
Total 18380 Vota!