999 rezultate për

zyrihut

Treni godet për vdekje të riun shqiptar, babai përlot me fjalët e tij (FOTO LAJM) Një 17-vjeçar shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në Oberglatt të Zyrihut në Zvicër, pasi u përplas nga një tren. I r
Familja e shqiptarit që u gjet i vdekur në Zvicër jep detaje mbi ceremoninë mortore Në mëngjesin e të premtes që kaloi, në binarët e trenit në Oberglatt të Zyrihut është gjetur trupi i pajetë i një të riu
Për herë të parë, një deputete shqiptare në Parlamentin e Zvicrës Pas zgjedhjes së saj si deputete në Parlamentin e Kantonit të Zyrihut, Qëndresa Sadriu, në një prononcim për “albinfo.ch
Zvicra drejt punësimit të plotë, më shumë vende pune se sa të papunë Në Zvicër po regjistrohet një përqindje papunësie aq e ulët sa që është e barazvlefshme me punësimin e plotë. Kjo ka sje
Çmendet shqiptari në Zvicër, ofron 150 mijë franga për një targë makine Mëngjesin e së hënës, oferta më e lartë për targën zvicerane të makinave me numrin "ZH 987" ka arritur në 150 800 franga
Avionët nuk ulen dot në aeroportin në Zvicër për shkak të erës së fortë (VIDEO) Avionët e kanë pasur të vështirë të enjten uljen në pistën e aeroportit të Zyrihut për shkak kushteve të këqija të motit
Tensione në qiell, avioni luftarak për pak sa nuk përplaset me aeroplanin me 185 pasagjerë Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur pasi një aeroplan pasagjerësh për pak sa nuk është përplasur me një avion luftara
Presidenti i Zyrihut paralajmëron klubet për Sadikun Goli ndaj Rumanisë e ka shndërruar Armando Sadikun në një hero kombëtar në Shqipëri. Për sulmuesin shqiptar është zg
Zyrtare, Zyrih konfirmon largimin e Gjimshitit Përfundon zyrtarisht aventura e Berat Gjimshitit me klubin zviceran të Zyrihut. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, i c
Messi, Ronaldo e Neymar nisen drejt Zyrihut (FOTO LAJM) Lionel Messi, Cristiano Ronaldo de Neymar, janë finalistët e "Topii Artë" 2015. Që të tre janë nisur tashmë drejt Zyrihu
Shqiptarët e Zyrihut festojnë kualifikimin (VIDEO) Shqiptarët e Zvicërs janë festuar sonte kualifikimin e Kombëtares në Zyrih. Qindra makina të zbukuruara me flamuj kombët
Shqiptarët e diasportës mashtrohen me biletat e avionit Besim Syla nga Gjilani kishte paguar 429 franga biletën për Prishtinë me agjencinë Prishtina Travel, me seli në Emmen, e
Është kontrolluar avioni i Nikolla Gruevskit Inspektorët dhe pilotët maqedonas, të cilët në Nurnberg kryen kontrollin e aeroplanit qeveritar "Lirxhet 60", bashkë me
Shaqiri & Co priten si heronj (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Zvicrës është kthyer mesditën e sotme nga Shqipëria në Zvicër, në Aeroportin e Zyrihut, një ditë pas nde
Aeroporti i Zyrihut, më i miri në Europë (FOTO-LAJM) Për të dhjetin vit radhazi aeroporti i Zyrihut shpallet si aeroporti më i mirë në Europë sa i përket standardeve dhe cil
Goditet rrjeti shqiptar i drogës në Olten të Zyrihut Pas dy vjet hetimesh, policia dhe prokurorët kantonalë të Solothurnit kanë zbuluar dhe kanë shkatërruar një rrjet të dro
"Topi i Artë", Barça fluturon drejt Zyrihut Një numër i madh i pjesëtarëve të FC Barcelonës do të fluturojnë sot drejt Zvicrës për të marrë pjesë në mbrëmjen gala t
Shqiptarët nga Maqedonia përgjakin Aeroportin e Zyrihut Sot rreth orës 4 të mëngjesit ka ndodhur një dramë e rëndë familjare në Aeroportin e Zyrihut të Zvicrës. Një konflikt me
Admir Mehmedi te Novara në janar Skuadra e Novaras është në epërsi ndaj ekipeve të tjera italiane në garë për të siguruar shërbimet e sulmuesit shqiptar,