999 rezultate për

zvicerane

"Dridhen" zviceranët: A po na ikin Xhaka dhe Shaqiri? Lajmi i anëtarësimit të Kosovës në UEFA ka futur frikën në Kombëtaren e Zvicrës. Menjëherë pas këtij lajmi e përditshmja
Frika e zviceranëve: Kush dëshiron mund të largohet Në dy javët e ardhshme në Hungari dhe në Meksikë, do të vendoset edhe për të ardhmen e kombëtares së Zvicrës. Kështu
Kosovarët të dytët pas gjermanëve, në marrjen e pasaportës zvicerane Gjatë vitit 2015 në Kantonin Aargau ka pasur rritje të madhe të numrit të të huajve që kanë fituar shtetësinë zvicerane.
Zvicra tani bëhet me 7 shqiptarë Tashmë janë futbollistët shqiptarë, të cilët përfaqësojnë kombëtaren zvicerane në arenën ndërkombëtare në nëj grumbullim
Hetimet ndaj Blatterit bastisin zyrat në Federatën Franceze Autoritetet zvicërane bastisën zyrat e Federatës Franceze të Futbollit në kuadër të hetimeve për skandalin korruptiv ku
Inagurohet në Prishtinë Qendra për Këshillimin e Karrierës (FOTO LAJM) Sot në Prishtinë, me iniciativën e Kryetarit të Komunës, Shpend Ahmeti, me mbështetjen e Ambasadës Britanike dhe Zyrës Z
Media zvicerane promovon Kosovën përmes pamjeve spektakolare (FOTO LAJM) Në momentin kur shumë media të huaja shkruajnë për protestat e dhunshme që kanë kapluar Kosovën, njëra ndër mediat më të
Pendohen zviceranët, Sadiku dhe Xhaka në 11-shen më të mirë Zviceranët shlyejnë gabimin e një jave më parë duke përzgjedhur në formacionin e javës, 2 shqiptarë. Taulant Xhaka dhe A
Zviceranët harrojnë Sadikun në formacionin e javës, revoltohen shqiptarët (FOTO) Ka qenë një nga protagonistët kryesorë të javës me gola dhe asiste në kampionatin zvicerian, por duket se mediat zviceri
“Virgjëresha nën betim” në kinematë zvicerane Është shumë pozitive që filmat shqiptar dita-ditës po arrijnë suksese të mëdha. Suksesi i radhës quhet “Virgjëresha nën
Mediat zvicerane: Turbo Aliji Naser Aliji po kalon një formë shumë të mirë në Zvicër. Miqësorja e zhvilluar në Spanjë mes skuadrës kampione të Zvicrës
Ibrahimovici shqiptar që "çmendi" zviceranët (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic ka edhe një sozi, i cili në fakt është një shqiptar me origjinë nga Kosova. Ai quhet Ahmet Murina dh
Zviceranët të bindur: Lojtarët shqiptarë nuk shkojnë me Kosovën Kosova po përgatitet të anëtarësohet në organizmat ndërkombëtar të futbollit. Kjo do të bëjë që përfaqësuesja e Albert B
Shaqiri tregon sekretin: Tek Interi të shërojnë me mjek popullor Xherdan Shaqiri u largua në një mënyrë të çuditshme nga Interi në fund të sezonit të kaluar, teksa tashmë ka nisur një a
Shaqiri hap dyert e shtëpisë, flet për Shqipërinë dhe Kosovën (FOTO) Xherdan Shaqiri shtyp një kod dhe hapet dera e shtëpisë. Për herë të parë ai ka ftuar gazetarët e të përditshmes zvicer
Shtetasi maqedonas plagos dy policë zviceranë Një shtetas 25-vjeçar maqedonas ka ka sulmuar dy policë në një stacion policor në Amriswil të Zvicrës, duke i plagosur.
Shqiptari nga Maqedonia drejt majave të politikës zvicerane (FOTO LAJM) Këshilltari shqiptar nga Partia zvicerane SP e qytezës Baar në Zvicër, Zari Xhaferi dëshiron të inkuadrohet në Qeverinë
Mediat zvicerane vlerësojnë Xhakën te Baseli (FOTO) Nuk është e pazakontë që futbollistët profesionistë të luajnë në pozicione të ndryshme nga ato që janë aktivizuar në vit
E pazakontë / Zviceranët i hanë gishtin kosovarit e i grabisin 8 mijë euro Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kroaci. Një çift zviceran pasi kanë grabitur një argjendari në pronësi të një shqi
Mediat zvicerane: Na dhuroni një futboll të bukur Gazeta zvicerane “Blick” e ka hapur sot me shortin për "Euro 2016", teksa në foton e parë është edhe Shqipëria, për shka