999 rezultate për

zvicerane

Gazeta zvicerane u kërkon ndjesë shqiptarëve, ja përse Javën e kaluar, me 8 janar 2017, gazeta Aargauer Zeitung kishte publikuar një artikull për një afarist më prejardhje ser
QESHARAKE / Shqiptarit nga Kosova i refuzohet shtetësia zvicerane se nuk përshëndeti fqinjët Një familje nga Kosova të cilët kishin vite që jetonin në Zvicër, u është refuzuar viza për disa arsye jo të zakonshme.
Vaduzi tentoi blerjen e Sadikut, por Tramezzanit u prish planet Armando Sadiku është një ndër emrat më të "nxehtë" në merkato në Superligën zvicerane. Së fundmi mediat helvete kanë zbu
Disiplina e FIFA-s dënim të ashpër për Etrit Berishën Federata Shqiptare e Futbollit është njohur sot me vendimet e marra nga Komisioni i Disiplinës në FIFA gjatë mbledhjes s
Shënuan dopietë në fundjavë, Hyka dhe Ajeti në formacionin e javës Dy futbollistët shqiptarë Jahmir Hyka dhe Albian Ajeti janë përzgjedhur nga e përditshmja zvicerane “Blick” në formacion
Qeveria zvicerane vijon mbështetjen për konsolidimin e Reformës Territoriale e Administrative Qeveria zvicerane ka dhënë 500.000 USD për të vijuar konsolidimin e reformës territoriale dhe administrative në Shqipëri
Pacolli fiton gjyqin me gazetarin, gjykata zvicerane e dënon me gjobë Behxhet Pacolli ka fituar gjyqin ndaj gazetarit Enver Robellit në një gjykatë zvicerane në Zurich. Politikani i njoh
Zviceranët, njerëzit më të pasur në botë Zvicerianët janë zyrtarisht njerëzit më të pasur në botë, ato kanë një fitim prej 561.900 dollarë për person të rritur,
Aeroplani me gazetarët rusë gjurmohet nga avionët luftarakë zviceranë (VIDEO) Një aeroplan me gazetarë rusë që janë pjesë e samitit të APEC në Peru, është gjurmuar nga disa avionë luftarakë të Zvicr
Policia zvicerane zbulon bandën kosovare, dyshime për 40 vjedhje Policia gjermane pas një hetimi të gjatë ka zbuluar autorët e shumë vjedhjeve. Mësohet se pas këtyre vjedhjeve qëndrojnë
Alarmi i rremë për bombë i kushton shtrenjtë indianit në Zvicër Një shtetas indian, autor i një alarmi të rremë për bombë në aeroportin e Gjenevës, Cointrin, duhet t’i paguajë policisë
E "masakruan" 12-vjeçarin se ishte me kombësi shqiptare, ai ua fali dënimin 5 zviceranëve Fatlumi, një djalë 12-vjeçar ishte rrahur në janar të këtij viti shumë rëndë nga pesë djem më të mëdhenj se ai në oborri
Kosova mund të dënohet rëndë nga FIFA Federata e Futbollit të Kosovës ka pranuar këtë të hënë një letër nga FIFA, e cila nuk përmban lajm të mirë. Sekretar
Zemra e “artë” e Admir Mehmedit habit dhe zviceranët Admir Mehmedi nuk e harron të kaluarën e tij. Sulmuesi shqiptaro-maqedonas që luan me përfaqësuesen zvicerane ka treguar
"Bomba" e mediave zvicerane: Gashi largohet nga Kombëtarja shqiptare Mungesa e një ftese për Gashin në dy ndeshjet e radhës ka pasur jehonë edhe në Zvicër. "Çfarë po ndodh kështu në Shqipër
Shaqiri te Kosova? Ja si reagon federata zvicerane Federata e Futbollit të Zvicrës ka folur edhe një herë për çështjen më të diskutueshme të ditëve të fundit në lidhje me
Kjo është macja që shpëtoi turistin e humbur në Alpet zvicerane (VIDEO) Kjo video është për të gjithë ata që i urrejnë macet dhe i quajnë si kafshë me egoiste se qentë sepse rrëfimi i një alpi
Tronditet kombëtarja zvicerane, dëmtohet Shaqiri Një lajm mjaft i keq vjen për Zvicrën, pasi Shaqiri është dëmtuar. Zvicra nuk do të ketë në ndeshjen e parë kualifikues
De Biasi refuzoi skuadrën zvicerane për Shqipërinë Mediat zvicerane kanë zbuluar prapaskenat ku De Biasi i tha "Jo" skuadrës zvicerane për Shqipërinë. "Klubi i njohur
Zyrtare/ Shtohet kolonia e shqiptarëve në Serinë A Seria A vijon të popullohet nga shqiptarët. I fundit që i është bashkuar një prej kampionateve më të forta në botë është