999 rezultate për

zvicerane

Parisit i prishet humori, Presidenti rrezikon seriozisht burgun Presidenti i Paris Saint Germain, Nasser al-Khelaifi akuzohet për korrupsion, në lidhje me blerjen e të drejtave televiz
E çuditshme, Zvicra do të shesë ajër për 20 dollarë Një kompani zvicerane do të mbushë shishe me ajër të pastër nga Alpet zvicerane, dhe do t’ua shesë atë qytetarëve në zon
Dy ushtarë zviceranë plagosen afër kufirit me Maqedoninë Në jug të Kosovës, në afërsi të qytezës Hani Elezit, në kufirin maqedonas, ka ndodhur një aksident automobilistik. Nj
Mediat zvicerane për Xhakën: Nuk ka vend as te Panuçi Duket se mosgrumbullimi i Taulant Xhakës me Kombëtaren nuk ka kaluar pa u komentuar në mediat zvicerane, të cilat i kush
Mediat zvicerane “çmenden” nga dasma 100 mijë franga e shqiptarit: Po ju sikur jetoni në varfëri? (VIDEO) Një nga dasmat më të shtrenjta në Kosovë që u bë disa javë më parë ka rënë në syrin e mediave zviceriane. Këto të fundit
Gazeta zvicerane: Pa kosovarët e Zvicrës, në shtetin e ri nuk ecën pothuajse asgjë Nëpër rrugët e Kosovës, Zvicra është e pranishme gjithandej. Lokalet reklamojnë me kryqin zviceran, duke filluar nga
Polica zvicerane ndalon qarkullimin e një autobusi nga Kosova (FOTO) Një autobus me targa të Kosovës është bllokuar nga policia zvicerane për shkak të gjendjes së keqe teknike!. Autobusë
Lajm fantastik për shqiptarët në Zvicër Ndryshimi i pritshëm i Ligjit mbi Natyralizimin, i cili do të hyjë në fuqi nga një janari 2018 dhe pritet të ashpërsojë
Më në fund një lajmi i mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër “Shqiptarët, serbët dhe kroatë duhet të kenë gjuhë e tyre kombëtare”, ka shkruar me anë të një statusi në “Twitter”, kës
Qëllohet me armë një 21 vjeçar nga Kosova në Zvicër Një shqiptar (21) nga Kosova mbeti i plagosur dje mbrëma në qytetin zviceran Ebikon (LU). Policia ka arrestuar një z
Ja kosovari që përdhunonte të dashurat e tij zvicerane Arton A., 27-vjeç, ka përdhunuar ish-partneret e tij, ka rrahur ato dhe ua ka bërë jetën ferr. Kosovari nuk është i ve
Udhëtonte në gjendje të dehur në Kosovë, dënohet ushtarja zvicerane Ajo ka shërbyer si ushtare në misionin paqeruajtës zviceran, Swisscoy në Kosovë. Ndërsa, tani përgjigjet para gjykatës u
Çmendet pas shqiptarit nga Kosova, nuk do e besoni çfarë ka bërë nëpunësja zvicerane Një nëpunëse zvicerane e cila punonte si kontabiliste e një firme në Klettgau, i ka marrë 761 mijë franga firmës ku puno
Gazeta zvicerane dënohet për përmbajte raciste ndaj kosovarëve Gjykata Federale ka vërtetuar dënimin e Gjykatës së Lartë të Bernës, sipas të cilit teksti i pllakatit të publikuar nga
Super vjedhja në bankën e Shkupit, policia arreston autorin Autoritetet kanë vënë në pranga një të dyshuar i cili vodhi rreth 2 milionë franga zvicerane dhe 270 mijë euro në një ba
De Biasi i përgjigjet Xhakës: Nuk është shenjtor, as Pele apo Maradona! Taulant Xhaka ka akuzuar rëndë dje De Biasin se është larguar nga kombëtarja vetëm prej tij, duke mos marrë asnjë përgj
Mafia shqiptare merr nën kontroll trafikun e kokainës në Zvicer (FOTO LAJM) "Mafia shqiptare ka marrë nën kontroll trafikun e të gjitha llojeve të drogës", ka shkruar sot gazeta zvicerane "Le Mati
Abrashi: Nuk ma njohin pasaportën diplomatike, nxjerr atë zvicerane Pas kualifikimit historik në Kampionatin Europian, qeveria shqiptare vendosi të japë pasaporta diplomatike për lojtarët
Kapet "mat" shqiptari, korruptonte zyrtarët zviceranë me 1000 franga për një vizë B! “Ticiononews” dhe ‘Blick.ch’ kanë publikuar detaje të reja rreth shqiptarit nga Kosova, i cili kishte korruptuar dy zyr
Ja 9 bukuroshet më tërheqëse të ekranit në Shqipëri (FOTO LAJM) “Ana e mirë e Shqipërisë”, kështu e nis artikullin gazeta e njohur zvicerane “Blick”. Për 28 Nëntor, gazeta zvicerane ka