999 rezultate për

zvicerane

Zvicra drejt punësimit të plotë, më shumë vende pune se sa të papunë Në Zvicër po regjistrohet një përqindje papunësie aq e ulët sa që është e barazvlefshme me punësimin e plotë. Kjo ka sje
Zvicra ul numrin e lëshimit të pasaportave për të huajt Statistikat zyrtare tregojnë se vetëm një e treta e të huajve kanë përfituar shtetësi zvicerane në tre muajt e parë të k
Ndodh edhe kjo, të rinjtë zviceranë po përdorin shprehje të shqipes Krahas përdorimit të shprehjeve nga gjuha angleze, që është e kuptueshme, në gjuhën ose zhargonin e të rinjve zviceranë
Ndihma zvicerane për ballafaqimin me rreziqet nga përmbytjet Ekspertë zviceranë për ballafaqim me me rreziqet nga përmbytjet do t’i ndihmojnë Maqedonisë që të ndërtojë strategji dhe
Media e njohur zvicerane: Erdogani futi nën kthetra Kosovën Ngjarjet e fundit në Kosovë janë pasqyruar këtë herë në edicionin qendror të lajmeve, SFR, në televizioni publik i Zvicr
Orteku në Zvicër vret dy skiatorë dhe zhduk dy të tjerë Policia ka zbuluar dy trupa të skiatorëve në alpet zvicerane, Vallon d’Arbi. Trupat u gjetën në një thellësi prej gja
Zbulohet trajneri që do të marrë drejtimin e Përfaqësueses së Kosovës Ditën e djeshme presidenti i FFK-së pranoi se përfaqësuesja e këtij shteti do të emërojë trajnerin e ri në mars. Menjëhe
Zvicra do të investoj 5.4 milion franga në Maqedoni Ministria për vetëqeverisje lokale dhe Ambasada Zvicerane në Shkup sot prezantuan projektin “Zhvillimi rajonal i qëndrue
Zgjidhet kryetari i parë me ngjyrë në një komunë zvicerane Një deputet “me ngjyrë”, politikan me prejardhje afrikane, Zvicra tashmë e ka pasur, në nivelin nacional. Por kryetari i
"Të fortët" e botës zbarkojnë në Davos, protesta të mëdha kundër Trump Rreth 2000 mijë vetë marshuan nëpër qytetet zvicerane, për të protestuar ndaj një vizite të planifikuar nga Presidenti i
Protesta anti-Trump në Bernë në prag të Forumit të Davosit Disa qindra persona të lëvizjes anti-kapitaliste protestuan sot në Bernë në qetësi kundër vizitës së presidentit amerika
Del fotografia e shqiptarit të arrestuar për vrasje në Zvicër (FOTO LAJM) Një 54 vjeçar nga Kosova është arrestuar nga policia kantonale e Aargaut, pak pasi në një banesë në Hausen AG të Zvicrës
Si të aplikoni për nënshtetësinë zvicerane në vitin 2018 Marrja e nënshtetësisë zvicerane nuk është aspak e lehtë. “The Local”, ju tregon për dhjetë gjërat që duhet të bëni për
Nga 1 janari 2018 do të jetë më vështirë të fitohet nënshtetësia zvicerane Ata që duan të bëhen shtetas të Zvicrës do të përballen me kërkesa më strikte që nga janari i vitit 2018. Ligji i ri
Zvicër, humbin jetën tre alpinistë Ortekët e borës kanë marrë jetën e tre alpinistëve në Alpet zvicerane, njoftojnë mediat franceze, transmeton Albeu.com.
Meshkujt shqiptarë janë ndër më të preferuarit e femrave zvicerjane Numri i martesave të lidhura në Zvicër në mes të partnerëve zviceranë dhe të huaj, është dyfishuar gjatë 30 viteve të fu
Paguhen 60 mijë dollarë ata që shkojnë të jetojnë në këtë vend të bukur! (FOTO LAJM) Qyteti i Albinen në Kantonin Zviceran të Valais është një nga shumë qytetet malore zvicerane të cilat po zhduken, ndërsa
FIFA paralajmëron kombëtaren e italisë Italisë i është dhënë një paralajmërim zyrtar nga FIFA për vonimin e fillimit të ndeshjes kundër Maqedonisë. Ndeshja
Kjo histori u le pa mend, turkja rrezikonte të dëbohej se nuk njihte kasapin Në “raundin” e dytë të shqyrtimit, këshilli i banorëve i Komunës Buchs të Kantonit Aargau ka ardhur më në fund në përfun
Mediat greke konfirmojnë vdekjen e turistes zvicerane që u mbyt në Borsh Mediat greke kanë shkruan për vdekjen e turistes zviceriane,, trup i së cilës u gjet sot në brigjet veriore të Korfuzit.