999 rezultate për

zviceran

Gazeta zvicerane u kërkon ndjesë shqiptarëve, ja përse Javën e kaluar, me 8 janar 2017, gazeta Aargauer Zeitung kishte publikuar një artikull për një afarist më prejardhje ser
QESHARAKE / Shqiptarit nga Kosova i refuzohet shtetësia zvicerane se nuk përshëndeti fqinjët Një familje nga Kosova të cilët kishin vite që jetonin në Zvicër, u është refuzuar viza për disa arsye jo të zakonshme.
Vaduzi tentoi blerjen e Sadikut, por Tramezzanit u prish planet Armando Sadiku është një ndër emrat më të "nxehtë" në merkato në Superligën zvicerane. Së fundmi mediat helvete kanë zbu
Frika nga terrori: Femrave zviceran blejnë armë për vetëmbrojtje Zvicra po shënon një rritje prej 30% të kërkesave për armëmbajtje, pjesa më e madhe prej tyre janë femra. Kjo ka ndo
Disiplina e FIFA-s dënim të ashpër për Etrit Berishën Federata Shqiptare e Futbollit është njohur sot me vendimet e marra nga Komisioni i Disiplinës në FIFA gjatë mbledhjes s
Shënuan dopietë në fundjavë, Hyka dhe Ajeti në formacionin e javës Dy futbollistët shqiptarë Jahmir Hyka dhe Albian Ajeti janë përzgjedhur nga e përditshmja zvicerane “Blick” në formacion
Qeveria zvicerane vijon mbështetjen për konsolidimin e Reformës Territoriale e Administrative Qeveria zvicerane ka dhënë 500.000 USD për të vijuar konsolidimin e reformës territoriale dhe administrative në Shqipëri
Pacolli fiton gjyqin me gazetarin, gjykata zvicerane e dënon me gjobë Behxhet Pacolli ka fituar gjyqin ndaj gazetarit Enver Robellit në një gjykatë zvicerane në Zurich. Politikani i njoh
Zviceranët, njerëzit më të pasur në botë Zvicerianët janë zyrtarisht njerëzit më të pasur në botë, ato kanë një fitim prej 561.900 dollarë për person të rritur,
Aeroplani me gazetarët rusë gjurmohet nga avionët luftarakë zviceranë (VIDEO) Një aeroplan me gazetarë rusë që janë pjesë e samitit të APEC në Peru, është gjurmuar nga disa avionë luftarakë të Zvicr
Ish-politikani zviceran-maqedonasve: Mësoni shqipen ose i thoni lamtumirë Maqedonisë Ish-politikani zviceran Andreas Gross konsideron se Maqedonia duhet të ndryshojë Kushtetutën e saj, për t’u barazuar gju
Zaev: As Shqipëria, as Kosova, fajtore për problemet etnike është Maqedonia Zoran Zaev, gjatë qëndrimit të tij në Zvicër është takuar edhe me shqiptarët e Maqedonisë që jetojnë atje. Ai u tha
Policia zvicerane zbulon bandën kosovare, dyshime për 40 vjedhje Policia gjermane pas një hetimi të gjatë ka zbuluar autorët e shumë vjedhjeve. Mësohet se pas këtyre vjedhjeve qëndrojnë
Vodhi 1.8 milion franga në Zvicër, biznesmeni zviceran fshihet në Shqipëri! Tregtari i patundshmërive, zvicerani Peter Eberle nga St. Galleni ishte i dënuar me burg për mashtrim në punë patundshmë
Alarmi i rremë për bombë i kushton shtrenjtë indianit në Zvicër Një shtetas indian, autor i një alarmi të rremë për bombë në aeroportin e Gjenevës, Cointrin, duhet t’i paguajë policisë
E "masakruan" 12-vjeçarin se ishte me kombësi shqiptare, ai ua fali dënimin 5 zviceranëve Fatlumi, një djalë 12-vjeçar ishte rrahur në janar të këtij viti shumë rëndë nga pesë djem më të mëdhenj se ai në oborri
“Mashtrim për favore seksuale”, 18 vjeçarja shqiptare zhvat zviceranin Një vajzë 18 vjeçe ka luajtur me dashurinë një burri 59 vjeç, duke e shfrytëzuar financiarisht. Tani ajo dhe tutori i sa
Kosova mund të dënohet rëndë nga FIFA Federata e Futbollit të Kosovës ka pranuar këtë të hënë një letër nga FIFA, e cila nuk përmban lajm të mirë. Sekretar
Zemra e “artë” e Admir Mehmedit habit dhe zviceranët Admir Mehmedi nuk e harron të kaluarën e tij. Sulmuesi shqiptaro-maqedonas që luan me përfaqësuesen zvicerane ka treguar
Një futbollist shqiptar shpallet “Lojtari i muajit” në kampionatin zviceran Dy shqiptarë kanë zënë dy vendet e para në trofeun e “Lojtarit të Muajit” që jepet nga e përditshmja “Blick”. Kjo e f