999 rezultate për

zviceran

Kapiteni i Perus fiton "luftën" me FIFA-n në CAS, shikoni sa shpresë ka Skënderbeu Kapiteni i Kombëtares së Perusë, Paolo Guerrero, ka fituar momentalisht luftën me FIFA-n dhe CAS-in. Ai ishte pezulluar
Zvicra drejt punësimit të plotë, më shumë vende pune se sa të papunë Në Zvicër po regjistrohet një përqindje papunësie aq e ulët sa që është e barazvlefshme me punësimin e plotë. Kjo ka sje
Bashkia e Tiranës bashkëpunim me projektin zviceran për kërkim shkencor Bashkia e Tiranës sjell risi në hartimin e politikave sociale në Shqipëri. Kryebashkiaku Erion Veliaj dhe Menaxheri
Zvicra ul numrin e lëshimit të pasaportave për të huajt Statistikat zyrtare tregojnë se vetëm një e treta e të huajve kanë përfituar shtetësi zvicerane në tre muajt e parë të k
Ndodh edhe kjo, të rinjtë zviceranë po përdorin shprehje të shqipes Krahas përdorimit të shprehjeve nga gjuha angleze, që është e kuptueshme, në gjuhën ose zhargonin e të rinjve zviceranë
Ndihma zvicerane për ballafaqimin me rreziqet nga përmbytjet Ekspertë zviceranë për ballafaqim me me rreziqet nga përmbytjet do t’i ndihmojnë Maqedonisë që të ndërtojë strategji dhe
Media e njohur zvicerane: Erdogani futi nën kthetra Kosovën Ngjarjet e fundit në Kosovë janë pasqyruar këtë herë në edicionin qendror të lajmeve, SFR, në televizioni publik i Zvicr
Orteku në Zvicër vret dy skiatorë dhe zhduk dy të tjerë Policia ka zbuluar dy trupa të skiatorëve në alpet zvicerane, Vallon d’Arbi. Trupat u gjetën në një thellësi prej gja
Zbulohet trajneri që do të marrë drejtimin e Përfaqësueses së Kosovës Ditën e djeshme presidenti i FFK-së pranoi se përfaqësuesja e këtij shteti do të emërojë trajnerin e ri në mars. Menjëhe
Një fond zviceran prej 75,000€ rehabiliton qendrën shëndetësore në Libofshë Për rreth 10,000 banorë të zonës së Libofshës shërbimet shëndetësore marrin përmirësim të dukshëm: përmes një projekti t
Zvicra do të investoj 5.4 milion franga në Maqedoni Ministria për vetëqeverisje lokale dhe Ambasada Zvicerane në Shkup sot prezantuan projektin “Zhvillimi rajonal i qëndrue
Zgjidhet kryetari i parë me ngjyrë në një komunë zvicerane Një deputet “me ngjyrë”, politikan me prejardhje afrikane, Zvicra tashmë e ka pasur, në nivelin nacional. Por kryetari i
Bëjnë 17 mijë kilometra me biçikletë për në Olimpiadë (FOTO LAJM) Një çift zviceran shkoi në Pyeongchang këtë javë për të parë djalin e tyre të konkurrojnë në Lojërat Olimpike Dimërore.
"Të fortët" e botës zbarkojnë në Davos, protesta të mëdha kundër Trump Rreth 2000 mijë vetë marshuan nëpër qytetet zvicerane, për të protestuar ndaj një vizite të planifikuar nga Presidenti i
Japonezët dhe koreano-jugorët të parët që do të provojnë çokollatën rozë Konsumatorët japonezë dhe koreano-jugorë do të mund të blejnë për herë të parë çokollatën rozë, të ashtuquajtur “rubin”,
Protesta anti-Trump në Bernë në prag të Forumit të Davosit Disa qindra persona të lëvizjes anti-kapitaliste protestuan sot në Bernë në qetësi kundër vizitës së presidentit amerika
Ligji zviceran u jep shpirt aragostave, nuk do të zjehen më të gjalla Ligjvënësit zviceranë kanë vendosur që muajin e ardhshëm të ndalojnë zierjen e aragostave të gjalla pasi mendohet se ata
Del fotografia e shqiptarit të arrestuar për vrasje në Zvicër (FOTO LAJM) Një 54 vjeçar nga Kosova është arrestuar nga policia kantonale e Aargaut, pak pasi në një banesë në Hausen AG të Zvicrës
Si të aplikoni për nënshtetësinë zvicerane në vitin 2018 Marrja e nënshtetësisë zvicerane nuk është aspak e lehtë. “The Local”, ju tregon për dhjetë gjërat që duhet të bëni për
Nga 1 janari 2018 do të jetë më vështirë të fitohet nënshtetësia zvicerane Ata që duan të bëhen shtetas të Zvicrës do të përballen me kërkesa më strikte që nga janari i vitit 2018. Ligji i ri