999 rezultate për

zviceran

Shkëlqen Kololli, shënon dopitë në kampionatin zviceran Sulmuesi i Kosovës, Benjamin Kololli ka shënuar sot dy gola në Superligën e Zvicrës. Zurichi ka barazuar 2-2 në udhët
Dybala mposht i vetëm zviceranët, Juventus merr tre pikët e radhës (VIDEO) Juventus ka fituar me lehtësi kundër Young Boys duke e mposhtur me hat-trickun e Paulo Dybala. Në minutën e 5' argje
"Nuk tallem me kundërshtarët" Tenisti me fame botërore, Roger Federer shquhet për cilësinë e lojës së tij aq sa ndonjëherë goditjet e tij cilësohen si
Talenti shqiptar në super formë, shënon një tjetër gol në kampionatin zviceran Futbollisti i Kombëtares Shpresa, Taulant Seferi është duke kaluar një moment mjaft të mirë te klubi zviceran Uinterthur
Zbulohen prapaskenat/ Miliarderit Abramovich iu refuzua qëndrimi në Zvicër Miliarderi rus dhe pronari i klubit të futbollit Chelsea, Roman Abramovich ka refuzuar akuzat për pastrim parash dhe që
Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane.
Mjeku zviceran i heq të dy gjinjtë gabimisht, tetë muaj burgim me kusht Katër vite pas një gabimi të turpshëm, një kirurg zviceran të premten është dënuar në Lugano TI, për shkak se ai ia kish
Babai i Xhakës: Zviceranët e dinë ç’është shqiponja për shqiptarët, pikë të dobët nga djemtë kam… Para ndeshje së Shqipërsië me Izraelin në “Elbasan Arena” ndodhet edhe babai i Taulant Xhakës i cili ka folur për mikr
Trajneri i Zvicrës flet për herë të parë pas largimit të Valon Behramit Mesfushori nga Kosova, Valon Behrami është larguar nga Përfaqësuesja e Zvicrës. Shkak për largimin e tij nga ekipi pë
Alarmohen zvicerianët: Shqiptarët po na "vjedhin" talentet Futbolli zvicerian është i "pushtuar" nga futbollistët shqiptarë që nga klubet e deri te Kombëtarja e tyre. Kujtojmë
"Tërmet" tek Zvicra pas largimit të kampionëve Shqiptarët bëhen protagonistë në futbollin zviceran dhe mund të sjellin brenda pak ditësh kolapsin e plotë të federatës
Largoi Behramin nga kombëtarja zvicerane, trajnerit Petkovic i kërkohet të japë dorëheqjen Një valë reagimesh të shumta kanë filluar në Zvicër, pas vendimeve të papritura të trajnerit Vladimir Petkovic. Trajneri
Behrami u largua nga kombëtarja, të gjithë zviceranët mbështesin kosovarin Përjashtimi i Valon Behrami është lajmi i ditës në median zvicerane, e cila në përgjithësi ka rezultuar kritike në drejt
Zvicerjanët mbështesin fuqimisht Behramin pas përjashtimit nga skuadra Përjashtimi i Valon Behrami është lajmi i ditës në median zvicerane, e cila në përgjithësi ka rezultuar kritike në drejt
Sulmuesi shqiptar i shënon gol grekëve në UEFA Champions League Albian Ajeti, vëllai i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare Arlind Ajeti, shënoi një gol me peshë në sfidën e turit të dyt
Federata zvicerane u kërkon falje shqiptarëve për deklaratat të Sekretarit: Na vjen shumë keq Federata zvicerane e futbollit, ka kërkuar falje ditën e sotme, pas deklarateve të Sekretarit të Përgjithshëm, Aleks Mis
Xherdan Shaqiri transferohet te gjiganti i Premier Leagues Xherdan Shaqiri ka bërë një paraqitje tëpër të mirë në këtë Botëror me skuadrën e Zvicrës. Pas kësaj paraqitje janë
Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit shkakton debat politik në Zvicër Politikania e njohur zvicerane nga SP, pjesë e ekzekutivit të Kantonit të Cyrihut, Jacqueline Fehr, në profilin e saj në
Hajde Zvicër! Gazeta e njohur zvicerjane shkruan shqip (FOTO LAJM) Gazeta e mirënjohur zvicerane, “Tages Ainziger” ka bërë një reportazh në Kosovë, vendi prej të cilit e kanë prejardhjen
Bën shqiponjën në studio, politikani zviceran del hapur pro Xhakës e Shaqirit Ndeshja Zvicër-Serbi u kthy në një ndër ndeshjet më të komentuara të botërorit, kjo për shkak të Xhakës dhe Shaqirit të