999 rezultate për

zviceran

Po i iknin policisë, arrestohen dy shqiptarë në Zvicër Dy shtetas të Kosovës janë arrestuar nga policia zvicerane, pasi tentuan të ikin gjatë një ndalese, njofton Policia.
Ndaloi për të ndihmuar dikë, shqiptari gjen vdekjen në rrugë Një aksident tragjik ka ndodhur në autostradën zvicerane A1 në Oberbüren SG. Mësohet se një i ri shqiptar nga Maqedonia
E përplas makina, vdes 24-vjeçari në Zvicër Një 24-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, emri i të cilit nuk bëhet me dije ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndo
Flet pronari i basesës së 75-vjeçares zvicerane që vrau Iliasin Pronari i banesës në të cilën kishte jetuar 75-vjeçarja e akuzuar për vrasjen me thikë të 7-vjeçarit kosovar në Bazel, k
Ortek në Zvicër, një i vdekur Një person vdiq dhe një tjetër u plagos nga një ortek në Zvicrën jugore, pranë kufijve të Francës dhe Italisë. Polic
Theret me thikë 7 vjeçari shqiptar në Zvicër Në rrugën St. Galler-Ring të Bazelit në Zvicër, sot rreth orës 12:30 është vrarë me thikë një 7 vjeçar, që siç merret ve
Historiani zviceran: Edi Rama u shtiret europianëve si njeri i ndriçuar Historiani dhe politologu zviceran Jens Schmitt e konsideron publikisht Edi Ramën si një demagog, që u shtiret europianë
Polici dhe mësuesi turpërojnë Kosovën në Zvicër Rasti i abuzimit të së miturës nga Drenasi, A.G., e cila dyshohet se u keqpërdor seksualisht nga arsimtari dhe polici i
Mësuesi dhe polici përdhunues "shkojnë" deri në Zvicër Gazeta zvicerane "20 min" ka shkruar për rastin e abuzimit të së miturës nga Drenasi. Rasti i abuzimit të së miturës
Ngjarja, spiuni turk dëmton edhe shqiptarët në Zvicër Partia Popullore Zvicerane (SVP) po nis një iniciativë parlamentare për të përjashtuar shtetasit e dyfishtë nga Policia.
Mbi 2 mijë njerëz bllokohen në Zvicër Më shumë se 2 mijë njerëz kanë mbetur të bllokuar të hënën në alpet zvicerane, pas reshjeve të mëdha të borës që bllokua
Mediat zviceriane shkruajnë për Mulin shqiptar që bëri namin në Francë Kosovari nga Vushtrria i cili jeton në Zvicër, Bujar Muli, është bërë pjesë e ballinës së gazetës zvicerane 20 minuten.
Granit Xhaka shpallet futbollisti më i mirë Zvicerian, rrëzon nga froni Federerin Viti 2018 do të mbahet mend gjatë për Granit Xhakën, sidomos goli i shënuar kundër Serbisë në Botëror. Futbollisti shqip
Sadiku kthehet te Lugano ? Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat zvicerane. Bëhet fjalë për sulmuesin Armando Sadiku. Sipas “Corriere
Trajneri i Baselit: Më vjen keq për Xhakën Taulant Xhaka duket se nuk po kalon një moment te skuadra e Bazelit. E gjithë skuadra zvicerane nuk po kalon një moment
Gazeta zvicerjane uron shqiptarët në shqip (FOTO LAJM) Një urim i veçantë për shqiptarët me rastin e festës të flamurit vjen edhe nga njëra ndër gazetat më të mëdha zviceriane
Këto janë tre mënyrat për të marrë pasaportë zviceriane Janë të shumtë shqiptarë që jetojnë në Zvicër dhe disponojnë pasaportën zvicerane, por ka dhe shumë të tjerë që presin t
Zvicra nxin jetën e shqiptarit që u martua për letra, edhe testin e ADN-së e bën Shteti zviceran ka dëbuar një çift kosovar pasi burri i kishte fituar ‘letrat’ në Zvicër përmes një martese fiktive me n
Shaqiri feston ditëlindjen e 27-të, shikoni si e uron Federata Zvicerane e Futbollit (FOTO LAJM) Xherdan Shaqiri feston ditën e sotme ditëlindjen e tij të 27-të dhe për këtë ditë ai ka marrë urime të shumta. Mes shumë
Tragjedi në autostradën zvicerane, i riu shqiptar tregon tmerrin nga shtrati i spitalit Një dramë e vërtetë ka ndodhur në autostradën zvicerane A1 në afërsi të Rothristit AG! Një taksi e drejtuar nga një