999 rezultate për

zjarrit

Apokalipsi, zjarre të papara nga Kroacia në Portugali Zjarret në Kroaci dhe Mali të Zi nuk janë të vetmet që po krijojnë probleme. Ato janë duke u shtrirë nga Portugalia e de
Vazhdon situata alarmante në Shqipëri, 10 vatra zjarri në 7 rrethe Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile vijon të mbajë nën monitorim të gjithë situatën e vatrave të zjarreve në
Zjarre të shumta në Mal të Zi, evakuohen turistët (FOTO LAJM) Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të
13 vatra zjarri në 24 orë, angazhohen forcat ushtarake dhe helikopterë Emergjencat Civile në Ministrine e Brendshme kanë bërë me dije detaje lidhur me situatën dhe masat nga zjarret deri me 1
Tmerrohen kalimtarët, makina merr flakë në qendër të Durrësit Një automjet është përfshirë nga flakët ditën e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 në afër
Digjet 3-4 hektarë pisha në Cërrik, dyshohet se zjarri të jetë i qëllimshëm Vazhdojnë vatrat e zjarrit në të gjithë vendin ku qindra hektarë rrezikohen nga zjarri. Gjatë mbrëmjes së djeshme në
Zjarri masiv në Shkodër, kërkohet ndërhyrja e helikopterëve Me rritjen e temperaturave kemi dhe shtimin e vatrave të zjarrit në të gjithë vendin. Mësohet se një tjetër zjarr ma
“Digjet” Shqipëria, 9 vatra zjarresh në të gjithë vendin Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 9 vatra zjarri në Gjirokastër, Vlorë, Fier dhe Dibër. Në opera
Përleshje me armë zjarri mes hajdutëve dhe policisë në Klinë Në fshatin Krushevë e Madhe të Klinës ka patur mbrëmë të shtëna armësh mes policisë së Kosovës dhe disa të dyshuarve për
Riaktivizohet vatra e zjarrit në Klos, kërkohet ndërhyrje nga ajri Është riaktivizuar vatra e zjarrit në fshatin Patin të Klosit. Flakët e zjarrit po rrezikojnë seriozisht kurorën e g
Alarm! Në 24 orë e fundit, 12 vatra të reja zjarri në të gjithë Shqipërinë Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë janë shënuar plot 12 vatra zjarri në të gjithë vendin. Në operacione për shuar
Tmerrohen banorët e Yzberishtit, zjarri përfshin fushën mes pallateve Një zjarr i madh ka përhapur panik në Yzberisht ditën e sotme. Zjarri ka përfshirë një fushë mes pallateve, që njihet me
Më shumë se 250 banorë i shpëtuan zjarrit tragjik në kullën “Grenfell” Më shumë se 250 banorë të kullës së banimit “Grendfell ” i kanë shpëtuar zjarrit shkatërrues i cili vrau të paktën 80 pe
Shqipëria përfshihet nga flakët: 15 vatra brenda 24 orësh Temperaturat e larta kanë bërë që zjarret të pushtojnë të gjithë vendin. Mësohet se vetëm në 24 orët e fundit në të gjit
Zjarri rrezikon një lagje në Tepelenë, mbërrin helikopteri nga Tirana Një zjarr i marr po rrezikon seriozisht një lagje të Tepelenës. Mësohet se bëhet fjalë për lagjen “15 Shtatori” ndër
Zjarr i madh në Tepelenë, në rrezik një lagje e tërë dhe spitali i qytetit Një zjarr masv ka rënë në qytetin e Tepelenë, dhe për shkak të flakëve e gjithë lagja “15 shtatori” është në rrezik. Va
Alarm! Zjarret bëjnë kërdinë, 10 vatra të reja në vend Përgjatë 24 orëve të fundit ka patur 10 vatra zjarri, me dëme materiale. Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civ
Temperaturat e larta përvëlojnë vendin. Emergjenca: Bëni kujdes, ja zonat ku ka rënë zjarr Edhe përgjatë 24 orëve të fundit, për shkak të temperaturave të larta, rreziku i rënies së zjarreve mbetet i lartë.
Rreth 1 mijë e 500 të evakuuar pas një zjarri në Spanjë Një zjarr ka përfshirë parkun natyrorw të Donanas në jug të Spanjës. "Zjarri, që u njoftua dje në mbrëmje në komunën
Kryeministrja britanike kërkon falje për dështimin e shtetit pas zjarrit në Londër Reagimi i parë që shteti bëri ndaj zjarrit në kullën ”Grenfell” ishte një dështim, kështu është shprehur ditëne sotme k