999 rezultate për

zjarrit

Mes zjarrit, borës dhe rrezikut: Ushtrimet e frikshme të ushtrisë kineze (FOTO LAJM) Ushtria Çlirimtare e Kinës Popullore janë forcat e armatosura të Republikës Popullore të Kinës. Ato konsistojnë me pesë
Pogba i hedh "benzinë zjarrit", poston sërish foto me fanellën bardhezi (FOTO LAJM) E ardhmja e Paul Pobgas vazhdon të jetë me plot dyshime. Ylli francez ka postuar në "Insta-Story" një fotografi që e lid
Përleshje me armë dhe plagosje para lokalit në Gjakovë Tre persona janë arrestuar nga policia orët e para të mëngjesit të djeshëm, dy prej tyre janë plagosur e lënduar. Pol
Njihni 10 tanket më të frikshëm në botë (VIDEO) Nuk ka automjet tokësor në planet që është më i fuqishëm se sa një tank luftarak. Ato janë të dizajnuara për ta fitua
Merr zjarr apartamenti në Lushnje Flakët kanë përfshirë një apartament në katin e pestë të një pallati në Lushnje. Shërbimet zjarrfikëse ndodhen në ven
Ahmetaj: Meta i hodhi benzinë zjarrit, tani është koha të reflektojë Kreu i komisionit të Ekonomisë Arben Ahmetja, gjatë fjalës së tij në seancën plenare të ditës së sotme, ka theksuar se z
Pushtohet nga flakët kampi i emigrantëve në Bosnje, 29 të lënduar Një kamp migrantësh në në veri-perëndim të Bosnje e Hercegovinës është përfshirë nga flakët. Si pasojë e zjarrit 29 p
Makina merr flakë brenda karburantit, detaje nga ngjarja që alarmoi Shkupin Dje rreth orës 14.00 në Shkup, në rrugën “Kliment Ohridski”, në pompën e benzinës ka shpërthyer zjarr në një makinë të t
Çfarë fshihet pas zjarrit në shtëpinë ku u vranë Valbona me vajzën e saj nga Pjetër Ndrecaj Mbrëmë pas orës 21:00 është përfshirë nga flakët shtëpia ku ka banuar Valbona Marku-Ndrecaj e cila muaj më parë u vra ba
Basha flet për BBC: Arsyet e zjarrit në Shqipëri Lulzim Basha ka dhënë një intervistë për BBC World gjatë vizitës së tij në Londër ku ka folur për situatën në Shqipëri.
Vëllai i Dybala-s i hedh benzinë zjarrit: Ka shanse që të largohet nga Juventus Vëllai i Dybala-s i hedh benzinë zjarrit: Ka shanse që të largohet nga Juventus, ai ka nevojë për ndryshim Shanset e
KANDIDATI/ Rama "shpëlan" gardistin e grupit të zjarrit në 21 janar: Ai tregoi shokët Kandidimi i Agron Malajt për Bashkinë e Matit duke qenë pjesë e "grupit të zjarrit" gjatë demonstratës së "21 Janarit".
41 viktima, del shkaku i zjarrit të madh në avionin rus Zjarri i shkaktuar në avionin rus, ka ardhur si pasojë e gabimit të pilotit, nga një problem teknik ose nga kushtet e rë
Panë vdekjen me sy, dalin pamje brenda avionit që u përpi nga flakët (VIDEO) Pasagjerët kanë xhiruar momentin e shpërthimit të zjarrit në aeroplanin Sukhoi Superjet SSJ100. 41 persona janë vrarë
Të paktën 13 të vdekur nga ulja emergjente e avionit në Moskë Së paku 13 persona raportohet të kenë vdekur pasi që një avion u detyrua të bëntë ulje mergjente në aeroprtin Sheremetye
Çatia e "Notre Dame" u shkrumbua nga flakët por 180 mijë bletët mbijetuan Dhjetëra mijëra bletë i kanë mbajtura zjarrit shkatërrues që pushtoj katedralen Notre Dame. 180.000 bletët që jetonin
Zbulohet shkaku i zjarrit që dogji katedralen Notre Dame Autoritetet franceze dyshojnë se një ‘lidhje e shkurtër’ elektrike mund të ketë qenë shkaktari i zjarrit në Katedralen N
Pas 9 orësh, çfarë mbeti nga Notre Dame pas fikjes së zjarrit (FOTO LAJM) Zjarrfikësit kanë fikur zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris, pas një beteje me flakët për 9 orë rresht, deklaruan
Shpërthen në flakë makina në autostradën Tiranë-Durrës Një makinë është përfshirë nga flakët në autostradën Tiranë Durrës. Ngjarja është shënuar mesditën e kësaj të shtune në
Në tunelet ku fshiheshin grabitësit e miliona eurove (VIDEO) Që prej mbrëmjes së pardjeshme, policia dyshonte se personi që u vra nga shkëmbimi i zjarrit me Forcat e Ndërhyrjes së S