999 rezultate për

zjarrfikesit

Zjarr në pallatin ku jeton kryeministri Rama Një klinikë dentare e ndodhur në katin e dytë të një pallati ku jeton edhe kryeministri Edi Rama u dogj sot nga flakët s
Zjarrfikësit e Kosovës paralajmërojnë protesta Sindikata e Pavarur e Zjarrfikësve të Kosovës (SPZK) ka reaguar ndaj shumë problemeve që ka ky institucion. Përfaqësuesi
Kinezi fiton dashurinë e pakushtëzuar të gruas (FOTO-LAJM) Shoferi i një kamioni në Kinë, që mbeti i plagosur në një aksident rrugor, refuzoi zjarrfikësit që ta shpëtojnë deri në
Real Madrid, zjarrfikësit shpëtojnë Jese Rodriguez-in (VIDEO) Periudha e zezë për sulmuesin e Real Madrid, Jese Rodriguez, nuk ka fund. Pas dëmtimit të rëndë në gju që e detyroi ta m
Zjarrfikësit nuk ndihmojnë vajzën e mbijetuar nga rrëzimi i avionit (VIDEO-FOTO) Një 16-vjeçare ka qëndruar për 15 minuta pa marrë ndihmën mjekësore pasi avioni me të cili ajo po udhëtonte u rrëzua. Vi
Australia preket nga zjarret masive Zjarrfikësit në Australi po përballen me dy zjarre masive në afërsi të Maleve Blu, si pjesë e përpjekjeve për të kontrol
Zjarr në stadium, ndërpritet Alkmaar-Atromitos (FOTO-VIDEO) Sot në ora 13:00 hidhet shorti i fazës së grupeve të Europa League 2013-14 por më parë UEFA dhe tifozët duhet të mësojnë
Banesa përfshihet nga flakët, zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën Zjarrfikësit kanë shpëtuar mrekullisht një fëmijë të bllokuar nga tymi dhe flakët brenda banesës së tij në kryeqytet.
Mjaftojnë 60 sekonda për të "zhdukur" gjysëm milioni euro (FOTO-LAJM) Një nga makinat më të bukura dhe më të shtrenjta në botë, një Lamborghini Miura MV e vitit 1971 e cila kushtonte rreth g
Prizreni pushtohet nga flakët Konkikti i studentëve të Prizrenit pushtohet nga flakët. Burime të policisë së Prizrenit bëjnë me dije se zjarri kishte
Zjarrfikësit të pakënaqur nga Mustafa Përfaqësuesit e Sindikatës së Zjarrfikësve të Prishtinës kanë akuzuar Kryetarin e Prishtinës, Isa Mustafa se nuk realizo
I japin kohë punëdhënësit, zjarrfikësit ndërpresin grevën Këshilli Grevist i Shoqatës Sindikale të Zjarrfikësve të Prishtinës së bashku me anëtarësinë sindikale dhe në koordinim
Zjarrfikësit e Prishtinës, sot në protestë Shoqata e Sindikatës së Zjarrfikësve të Prishtinës ka paralajmëruar se do të zhvillojë sot një grevë 1-orëshe për plotës
Zjarrfikësit shuajnë zjarrin, RTK rifillon transmetimet Radio Televizioni i Kosovës ka rifilluar transmetimet pas një ndëperje disa orëshe për shkak të shpërthimit të një zjarr
Kaliforni, zjarrfikësit luftë me zjarret Guvernatori i shtetit federal amerikan të Kalifornisë, Jerry Brown ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për veriun e k
Pukë, zjarri rrezikon repartin ushtarak Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë sot pasdite në një masiv tallashi, ndërkohë që prej tij është vënë në rezik një p
Digjet punishtja e drurit,një i plagosur (VIDEO AMATORE) Një zjarr i fuqishëm shpërtheu rreth orës 10:00 në një punishte druri në zonën e Porcelanit, pak metra larg rrugës kryes
Barcelonë, digjet shtëpia e Keita Shtëpia e mesfushorit të Barcelonës, Seidu Keita, ka marrë flakë ditën e djeshme. Ngjarja ndodhi në zonën e Gavas, në Ba
Zjarrfikësit shpëtojnë qenin (VIDEO) Një prona qeni ishte me fat pasi zjarrfikësit arritën që t’ia kthenin në jetë Mojon. Qeni i vogël Chihuahua kishte mbet
Makina shpërthen në fytyrën e zjarrfikësit (VIDEO) Një makinë shpërtheu dhe u mbulua nga flakët në Kaliforni. Zjarrfikësit arritën në kohë dhe dukej sikur e kishin nën ko