999 rezultate për

zjarrfikesit

Pamje të reja/ Ja momenti kur zjarrfikësit hapin me leva bagazhin e ‘Benz’-it të Deliallisit (VIDEO) Dashnor Deliallisi, shkaktari i aksidentit tragjik që ndodhi tri ditë më parë në Sukth, ku humbën jetën tre vajza dhe ai
SHBA/ Shpërthen laboratori i drogës brenda shtëpisë, dhjetëra të plagosur (VIDEO) Dhjetëra persona janë plagosur, përfshirë këtu edhe një zjarrfikës, kur një laborator droge brenda një shtëpie në SHBA,
Zjarrfikësit në Itali shpëtojnë macen që kishte 6 ditë nën rrënoja (VIDEO) Një mace me emrin Joy është shpëtuar e gjallë nga zjarrfikësit italianë pasi qëndroi 6 ditë e zënë në kurth nga rrënojat
Tërmeti/ Letra e zjarrfikësit drejtuar vogëlushes: Na fal që mbërritëm vonë (FOTO) “Përshëndetje vogëlushe! Na fal që mbërritëm vonë”. Kështu e nis letrën e tij, Andrea, një nga zjarrfikësit që për di
Makina merr flakë në Porto Palermo, 4 italianët shpëtojnë për mrekulli (VIDEO) 4 shtetas italianë kanë përjetuar një ngjarje të tmerrshme në Porto Palermo, kur automjeti që kishin marrë me qira në Sh
Vendosën bast për “Leicester kampion”, ja sa fituan dy zjarrfikësit Dy tifozë të "çmendur" të Leicester City kanë fituar 20.000 sterlina pasi vendosën në skedinë se titullin kampion në Pre
Zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën e ngecur mes dy mureve (VIDEO) Përmes videos së mësipërme ju do të shikoni momentin se si zjarrfikësit heronj, të cilët punuan pa u lodhur derisa shpë
Njihuni me profesionet që bëjnë keq për zemrën Sipas një studimi të realizuar nga shkencëtarët të American Heart Association thuhet se disa nga profesionet kultivojnë
Shkrumbohet një shtëpi në Obiliq Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Obiliq. Sipas burimeve të policisë, nuk raportohen të lënduar, vetëm dëme ma
Nuk e ndihmojnë zjarrfikësit, “Spiderman-i” nga Tirana futet nga ballkoni (VIDEO) Kur në Tiranë ke një problem shkon shumë proverbi “vetëm i zoti e nxjerr gomarin nga balta”, pasi asnjë nga strukturat s
Tiranë, zjarr në banesën e një zyrtari të lartë Ka marrë flakë në mbrëmje në Tiranë papafingoja e shtëpisë së Xhavit Shalës, shef i departmanentit të Sigurisë në Akadem
Zjarrfikësit e Prishtinës shpëtojnë macen që kishte hipur në majë të shtyllës (FOTO LAJM) Zjarrfikësit e Prishtinës shpëtojnë macen që kishte hipur në majën e një shtylle elektrike. Në fotografitë e publikua
Në flakë stadiumi më i madh në Europë (FOTO LAJM) Stadiumi më i famshëm në Rusi, ai i Moskës “Luzhniku” është përfshirë nga një zjarr i madh. Mediat ruse shkruajnë se zja
Nuk ndalen zjarret në Kumanovë Zjarrfikësit e Kumanovës ndërhynë mëngjesin e sotëm në dy vatra zjarri, ndërsa mbrëmë në pesë të tjera, iformojnë sot ng
27 të plagosur nga një shpërthim në Gjermani Si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në një ish bazë ushtarake në Gjermani, ka sjellë plagosjen e 27 personave. Ra
MPB rikthen zjarrfikësit në kompetencë të komunave Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka deklaruar se së shpejti shërbimet zjarrfikëse do të rikthehen në komp
Zjarr në një banesë në qendër të Prishtinës (FOTO LAJM) Një banesë në qendër të Prishtinës, në Sheshi Edit Durham, po digjet. Zjarrfikësit kanë mbërritur dhe janë duke shuar zj
Shikoni se çfarë ndodh me këta zjarrfikës! (VIDEO) Një pakujdesie e momentit nga zjarrfikësit për pak se nuk u shndërrua në tragjedi. Ngjarja ka ndodhur në një pjesë rural
Digjet banesa, shkrumbohet 76-vjeçarja në Manastir Një grua e moshuar humbi jetën pasi shtëpia e saj u përfshi nga zjarri. Tragjedia ka ndodhur mesditën e djeshme, rreth o
Po ky, ç'punë ka në koshin e mbeturinave?! (VIDEO) Një student anglez është dashur të nxirret nga zjarrfikësit pasi ishte ngujuar në një kosh mbeturinash, e cila ishte mby