999 rezultate për

zjarrfikesit

Dikur ishte hero, zbulohet identiteti i zjarrfikësit që rrihte gruan dhe fëmijët Lorenc Hatia, fotoja e të cilit qarkulloi në të gjithë mediat pas aksionit për shuarjen e zjarrit tek Biblioteka Kombëta
Shpërthen në flakë makina në Gramsh, dyshimet e para Një automjet në Gramsh u përfshi nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30 në lagjen ‘35-vjetori’ në qendër të
Gropa gjigante në rrugë përpin makinën (VIDEO) Një makinë që po kalonte përmes Via Pontina, në rajonin e Lazios në Itali është përpirë nga uji, pasi një pjesë e asfalt
Rrëshqet dheu, 10 të vdekur Ekipet e shpëtimit po kërkojnë për të mbijetuar në një zonë kodrinore në Brazil, ku rrëshqitja e dheut mbyti 10 persona,
Treni del nga shinat, shumë të vdekur Së paku 17 persona kanë mbetur të vdekur dhe qindra të tjerë janë lënduar pas daljes së trenit nga hekurudha në Tajvan.
Tragjike, zjarrfikësit luten në gjunjë për nënën dhe vajzën që i vrau pema (FOTO LAJM) Një nënë së bashku me foshnjën e saj mbetën të vdekur, pas stuhisë së madhe që e ka goditur pjesën e qytetit Wilmington
Aksidenti i Lady Dianës, del rrëfimi i zjarrfikësit që ndodhej në vendngjarje Kanë kaluar 21 vite që prej lajmit të tmerrshmëm se Princesha më e dashur e gjithë botës ndërroi jetë nga një aksident i
Shkrumbohet një shtëpi në Prishtinë Sot rreth orës 14:30, policia ka marrë informatën se në afërsi të Parkut të qytetit, saktësisht në rrugën “Halil Alidema
Zjarrfikësit kroatë braktisin penalltitë sapo dëgjohet sirena e zjarrit (VIDEO) Në një video që po qarkullon në rrjete sociale, tregon se Zjarrfikësit në Zagreb, edhe pse të veshur me fanellën të Kroa
Zjarrfikësit rrezikojnë jetën për të shpëtuar çiftin (VIDEO) Një çift kinez është shpëtuar pasi u mbërthyer brenda një lumi të rrëmbyeshëm për më shumë se katër orë. Zjarrfikësit
Ngjarja që nuk patë në televizor: Ju rrëfej zjarrfikësit heronj të Tiranës (FOTO & VIDEO) Një zjarr i rënë pak pas mesnatës pranë burgut nr.313 në Tiranë alarmoi kryeqytetin për shkak të sirenave të alarmit si
Tmerrohet 12 vjeçari në Kumanovë, ndërhyjnë zjarrfikësit Ekipi i zjarrfiksave nga Kumanova, i udhëhequr nga komandanti Vidan Trajkovski sot shpëtuan një fëmijë 12 vjeçarë e cila
Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Flamur Sefaj, zhvilloi një takim pune me përfaqësues nga Sindikata e Zjarrfikësve
Nuk kanë marrë pagat, zjarrfikësit e Uzinës së Ballshit protestë Reparti i Zjarrëfikësve të Uzinës së Ballshit protestuan sot, pasi kanë muaj pa marrë pagat. Mosparaqitja e tyre në p
Masazh gjoksi dhe oksigjen, zjarrfikësit kthejnë në jetë macen pa ndjenja (VIDEO) Ky është momenti prekës kur zjarrfikësit rikthejnë në jetë macen e një gruaje duke i dhënë oksigjen dhe duke i bërë masa
Ngjarja e rëndë në Tetovë, Arifi: Zjarrfikësit kanë arritur në kohë Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi në një prononcim para mediave, ka pohuar se zjarrfikësit në rastin e familjes
Emergjenca e pazakontë e zjarrfikësve të Mynihut Shërbimet e emergjencave, kudo, zakonisht përballen me telefonata të pazakonta dhe me raste jo urgjente, por brigada e z
Emergjenca e pazakontë e zjarrfikësve të Mynihut Shërbimet e emergjencave, kudo, zakonisht përballen me telefonata të pazakonta dhe me raste jo urgjente, por brigada e z
Përplasen trenat në Gjermani, të paktën 50 të lënduar (FOTO LAJM) Një tren i mallrave dhe pasagjerëve janë përplasur në një aksident në Meerbusch, pranë Dusseldorf, Gjermani. Sipas ra
Digjen dy vetura në Prishtinë Në rrugën “Ahmet Korenica” në Prishtinë, një person ka raportuar se në rrethana të panjohura vetura e tij civile është p