999 rezultate për

zjarrfikesit

Gruaja bie në një gropë në Elbasan Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatrat e Elbasanit por fatmirësisht pa viktima. Mësohet se një grua ka rënë në pu
Zjarr në një masiv pyjor në Korçë, zjarrfikësit ngjiten në këmbë nga terreni i thyer Një zjarr masiv ka përfshirë një zonë me pisha mes Roshanjit e Lubonjës në Korçë. Zjarri vazhdon të jetë aktiv prej 2
Me vinç, kështu nxirret nga banesa i sëmuri obez me koronavirus (FOTO LAJM) Zjarrfikësit në Londër përdorën një vinç për të nxjerrë nga banesa e tij një pacient obez, i cili dyshohet se ishte i pr
Alarmohet lagjia në Fushë-Krujë, zjarri i madh frikëson qytetarët Një zjarr i konsiderueshëm ka rënë në lagjen Bushe Visha në Fushë- Krujë. Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje. End
Zjarr në Devoll, zjarrfikësit larg zonës së përfshirë nga flakët Një zjarr masiv ka përfshirë zonën e Çardhakut, zonë afër rrethit të Devollit. Mësohet se është djegur një sipërfaqe
Përfshihet nga flakët pylli i Llogarasë, zjarrfikësit nisën në këmbë për të shuar flakët Pylli i Llogarasë është përfshirë nga flakët. Zjarri rrezikon të marrë përmasa të mëdha nëse era përparon në drejtim të
Humbi betejën me flakët në Australi, vajza e zjarrfikësit të ndjerë përlot rrjetin (FOTO LAJM) Andreë O'Dëyer, 36 vjeç humbi jetën në 19 dhjetor ndërsa po luftonte me një zjarr të madh në Buxton, në jug të Sidneit.
Rrëfimi i zjarrfikësit italian që punoi mes rrënojave: Njerëzit dridheshin nga frika Quhet Massimo Marconcini, 51 vjeç, nga Livorno. Ka qene ish-altlet olimpik në Lojrat Olimpike në Barcelonë dhe së fundi
Rrëfimi i pabesueshëm i zjarrfikësit: Nuk e menduam jetën tonë, vetëm nxorrëm gjallë Klajdin Efektivët e forcave zjarrfikëse kanë treguar detaje nga operacioni për shpëtimin e Klajdi Qatos, 25-vjeçarit i cili arri
"Heronjtë" e dasmës, zjarrfiksja shpëtojnë nusen (FOTO LAJM) Një nuse e re gati sa nuk humbi dasmën e saj, por fatmirësisht u shpëtua nga zjarrfikësit vendas. Julie Gorman dhe sh
Zjarrfikësit super-heronj: Ja çfarë kanë bërë për nusen Një nuse, e cila për pak sa humbi dasmën e saj për shkak të trafikut, u dërgua me kohë nga një ekip zjarrfikësish, të ci
Papa Françesku mbeti i mbyllur në ashensor, e shpëtuan zjarrfikësit Papa Françesku thotë se ai kishte mbetur i mbyllur brenda për 25 minuta në një ashensor të Vatikanit dhe duhej të shpëto
Dogji disa hektarë tokë, shuhen pas 6 orësh flakët në Gjirokastër (FOTO LAJM) Zjarri masiv, që përfshiu sot kullota të tëra në fshatin Mashkullorë të Gjirokastrës, është shuar nga zjarrfikësit. Z
Gjilan, lopa bie në një grope të thellë, ndërhyn zjarrëfiksja për ta shpëtuar (VIDEO) Një lopë e cila kishte rënë në një gropë të thellë ka bërë që të intervenojnë zjarrfikësit për ta shpëtuar. Ekipi i z
Nuk paguhen për orët shtesë, zjarrëfikësit në protestë Zjarrfikësit e Tetovës kanë protestuar ndaj mos-pagesës së shtesave për punën e natës, gjatë fundjavave dhe rrezikshmëri
Një shishe ujë brenda në makinë gjatë verës mund të shkaktojë pasoja të tmerrshme (VIDEO) Është një rrezik kërcënues për jetën, që mund të shkaktojë zjarr brenda në veturë. Tani, zjarrfikësit janë duke i parala
Shpërthen bombola e gazit, merr flakë shtëpia në Shkup Është djegur një banesë në ndërtesat “Binjaket” në lagjen Karposh 4 të Shkupit. Sipas informacioneve të para, banesa
Ndiqeni LIVE zjarrin që po shkrumbon Katedralen Notre Dame (VIDEO) Katedralja e famshme në gjithë botën Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët dhe zjarrëfikësit po luftojnë me fl
Reshjet e dendura shkaktojnë dëme në Prishtinë I gjithë territori i Kosovës është përfshirë nga reshje të dendura të cilat janë duke shkaktuar dëme, shkruan Albeu.com
Thirrjet për ndihmë që befasojnë edhe zjarrfikësit e Londrës Statistikat e brigadës kundër zjarrit në Londër, tregojnë se që nga viti 2016, janë shpëtuar nga ngecja në tualet 650 pe