999 rezultate për

zhvillojne

Lamborghini feston 50-vjetorin (FOTO-LAJM) Nis sot në Milano "Xhiro e Madhe e Lamborghinit" me rastin e 50-vjetorit të ngritjes së kësaj kompanie të prodhimit të m
Për këta pilotë, balta nuk është problem (FOTO-LAJM) Ata nuk janë më fëmijë, por me sa duket këtyre piloteve iu pelqen ende te luajnë në baltë. "Mbretërit e rrugës", po zhvi
Korçë, nxënësit në protestë për shkollën e dëmtuar Nxënës të fshatit Radokal në komunën e Proptishtit kanë bojkotuar të mërkurën mësimin si shenjë proteste ndaj kushteve j
Berlin, festohet 50-vjetori i miqësisë franko-gjermane Në Berlin nisin sonte festimet me rastin e 50-vjetorit të miqësisë franko-gjermane. Presidenti François Hollande dhe kan
Tregtaret serbë sot në protestë Tregtarët serbë te veriit te Kosovës pritet te zhvillojne sot nje tjeter proteste kunde marreveshjes se Brukselit per do
Adoleshentët duhet të kenë kujdes nga video-lojrat Adoleshentët që rrinë zgjuar tërë natën duke luajtur me video-lojëra kanë mundësi të lartë për të vuajtur nga diabeti. K
Mjekësia dhe ekonomiku zhvillojnë provimin e pranimeve Që nga ora 9:00 e mëngjesit të sotëm në fakultetin e Mjekësisë dhe Fakultetin Ekonomik po mbahet provimi pranues për stu
Nxënësit e klasave të 9-ta zhvillojnë sot provimin Rreth 32 mijë nxënës të klases së 9-të i nënshtrohen sot testit të arritshmërisë në të gjitha komunat e Kosovës. Zyrtarë
Tensionet nuk krijojnë konflikt të ri Zhvillimet e fundit në Serbi dhe Maqedoni, e që ndërlidhen edhe me Kosovën, nuk kanë potencial për të ndezur ndonjë konf
Serbët zhvillojnë zgjedhje në Zubin Potok dhe Zveçan Krerët ilegalë të Zubin Potokut dhe Zveçanit, Sllavisha Ristiq dhe Dragisha Milloviq, kanë thënë se zgjedhjet lokale të
Milan, plazh, diell dhe futboll në Dubai (FOTO LAJM) Skuadra e Milanit prej disa ditësh ndodhet në Dubai për të zhvilluar përgatitjet në prag të fillimit të fazës së dytë të
Kryebashkiakët e Ballkanit zhvillojnë Samit në Tiranë Në Tiranë është mbajtur Samiti i Kryebashkiakëve të Ballkanit. Edi Rama, kryetari i bashkisë së Tiranës, në cilësinë e m