999 rezultate për

zhvillojne

Inter-Fiorentina, ndeshja e së vërtetës (FORMACIONET) Sonte në mbrëmje do të jetë një provë e vërtetë për Interin për të demostruar se e meriton vendin e parë. përballë do të
Shisnin dele pa kupon tatimor, ndiqen penalisht 6 tregtarë Gjashtë persona janë proceduar penalisht në gjendje të rëndë, pasi akuzohen se transportonin me dhjetëra krerë bagëti pa
Kuqezinjtë zhvillojnë seancën e parë, ja axhenda (VIDEO) Ekipi përfaqësues i Shqipërisë ka zhvilluar paraditen e sotme seancën e parë stërvitore të ditës. Një seancë të cilën ku
Arsenali vjen në Kosovë? Arsenali mund të jetë në Kosovës gjatë verës. Këtë e kanë paralajmëruar tifozët kosovarë të "Topçinjëve" përmes portalit
Francë-Brazil, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Franca dhe Brazili zhvillojnë sot në mbrëmje një prej miqësorëve më luksi të kësaj jave. "Gjelat" dhe "Seleçao" do të pë
1300 nxënës në Gramsh kanë mbetur pa mësim Plot 1300 nxënës në Gramsh nuk kanë mundur të zhvillojnë sot procesin mësimor, për shkak të rrëshqitjes së tokës, e cila
Mustafa, Thaçi e Shala zhvillojnë vizitën zyrtare në Tiranë Shefi i qeverisë së Kosovës dhe dy zëvendësit e tij kanë mbërritur sot në Tiranë në një vizitë zyrtare, ku do të kenë ta
Fotot më pikante të politikanëve gjatë vitit 2014 (FOTO-LAJM) Udhëheqësit e botës të kapur nga fotografët e pamëshirshëm të AFP-së gjatë ngjarjeve zyrtare teksa thyejnë protokollin.
Alarmohet xhandarmëria serbe? Banorët e Karaqevës në kufi me Serbinë kanë paralajmëruar se sot do të zhvillojnë një protestë lidhur me padrejtësitë që
Manchester-Real, 109 mijë tifozë në stadium (FOTO LAJM) Ndeshja miqësore e së shtunës mes dy gjigandëve të futbollit botëror, Manchester United dhe Real Madrid, e cila zhvilloh
Serbia dhe Rusia zhvillojnë manovra ushtarake në kufi me Kosovën Forcat ajrore të Serbisë dhe Rusisë kanë rënë dakord për mbajtjen e një manovre të përbashkët ajrore të koduar me emrin
Rreth 46 mijë maturantë zhvillojnë sot provimin e maturës Rreth 46 mijë maturantë pritet t’i nënshtrohen sot testit të maturës shtetërore. Testi fillon në ora 10:00 ndërsa nxënës
Kroçera me turistë të huaj mbërrin në Portin e Durresit Një kroçere me rreth 700 turiste në bord mberriti sot në Portin e Durresit. Turistët pjesa më e madhe e të cilëve janë a
Maturantët zhvillojnë sot provimin e gjuhës së huaj Rreth 45 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të parë të detyruar, atë të gjuhës së huaj. Maturantët do të japin nj
Deputetë të Kosovës zhvillojnë takime në Bruksel Delegacioni i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, i kryesuar nga Albin Kurti, po zhvillon një vizitë
Kuçi dhe Rexhepi zhvillojnë vizitë zyrtare në Bruksel Zëvendëskryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi dhe Ministri i Brendshëm Bajram Rexhepi po zhvillojnë një vizitë zyrtare në
Besimi dhe Poposki do të takohen sot me Fylen Zëvendëskryeministri i angazhuar për çështje evropiane, Fatmir Besimi dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki
Multivitaminat ulin progresin e HIV-it Ushqimet e pasura me vitamina dhe me selen mund të ulin dukshëm rrezikun që njerëzit e patrajtuar me virusin HIV të zhvi
Natyra ndikon pozitivisht tek fëmijët Sipas disa studimeve shkencore është shumë e rëndësishme që fëmijët të jenë në kontakt me natyrën si nga ana fizike, ash
OSBE- USAID zhvillojnë konferencë për promovimin e lidershipit në sistemin gjyqësor Konferenca Kombëtare “Lidershipi në Drejtësi” mblodhi kryetarët e gjykatave të shkallës së parë dhe të apelit, kryetarë