999 rezultate për

zhvillojne

Partitë po zhvillojnë takime intensive në Kuvend Seanca për Ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi është shtyrë për të premten. Por pavarësisht kës
Federata nuk i lë pushim arbitrat, i'u bën testet fizike para fillimit të Superligës Janari në Shqipëri është muaji ku skuadrat pasi kanë ndalur aktivitetin në vend, zhvillojnë minifazat përgatitore për të
Kryemadhi dhe Basha takim kokë më kokë, ç’po kurdis opozita? Opozita sipas deklaratave që ka bërë kohët e fundit, ka ndërmend që të bahskojë forcat për një qëllim të përbashkë: Rrëz
Kasami dhe Sela, sot aktivitete të përbashkëta në Tetovë Dy liderët e partive shqiptare, Bilall Kasami i Lëvizjes BESA dhe ai i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela kanë planifi
"San Siro" i boshatisur nga tifozët për ndeshjen sonte kundër AEK-ut (FOTO LAJM) “San Siro” është pothuajse i zbrazët në ndeshjen që po zhvillohet ndërmjet Milan – AEK. Pavarësisht transferimeve të
SHBA-të, gati të zhvillojnë një provë me interceptorë të raketave balistike Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë deklaruar se kanë në plan të zhvillojnë një provë me interceptorin e tyre të parë
Femrat më të prira për të vuajtur nga astma, ja arsyeja Astma është një sëmundje kronike. Ajo karakterizohet nga sulme të përsëritura të vështirësisë në frymëmarrje dhe fishkël
Ermal Mamaqi dhe Mozzik zhvillojnë bisedën më të pazakonte që mund të keni dëgjuar(VIDEO) Të ftuar në Xing me Ermalin mbrëmjen e kaluar ishin Mozzik, Kida, Getinjo dhe Endri. Këngëtarët e rinj po shumë të s
Shkencëtarët zhvillojnë skanin më të qartë të shatzanisë që është përdorur ndonjëherë (VIDEO) Pamjet që shikoni më sipër janë të mundësuara përmes skanimit më të pastër të shatzanisë që është përdorur ndonjëherë më
Gratë e AAK-së zhvillojnë aktivitet në mbështetje të Haradinajt Ditën e sotme Aleanca e Gruas së Kosovës në bashkëpunim me gratë nga Prishtina me mbështetje të degëve të AGK-së, mbanë
Takim urgjent mes Veselit dhe Mustafës para votimit të demarkacionit Pika e rendit të ditës në lidhje me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, përfundimisht pritet të sh
Franca dopietë ndaj Islandës, dy gola të shpejtë (VIDEO) Nuk ka zgjatur më shumë se 13 minuta “heshtja” e golave në sfidën Francë-Islandë. Vendasit kanë kaluar në avantazh pas n
Nani na prish ëndrrën në pjesën e parë, barazon gjithçka (VIDEO) Portugalia nuk është dorëzuar duke barazuar rezultatin në fundin e pjesës së parë. Kur u duk se gjithçka po shkonte në r
Ndryshon renditja e vendeve të treta (FOTO) Me fitoren e Turqisë 2:0 ndaj Çekisë, ka ndryshuar renditja e ekipeve më të mira të vendeve të treta. Kombëtarja Shqi
Kuqezinjtë zhvillojnë stërvitjen e radhës, probleme për Memushajn Sot kombëtarja ka zhvilluar vetëm një stërvitje. Ekipi i drejtuar nga trajneri Gianni De Biasi, është stërvitur në fushë
Kuqezinjtë zhvillojnë stërvitjen e parë në Austri (VIDEO) Kuqezinjtë tanë zhvilluan seancën e parë stërvitore pasditen e kësaj të marte në Austri. Futbollistët e Kombëtares ja
Kina dhe Japonia zhvillojnë takime dypalëshe Dy gjigantët aziatikë Kina dhe Japonia po zhvillojnë një sërë bisedimesh për të ulur tensionin mes dy vendeve. Sot u
Liderët e Opozitës zhvillojnë një takim të përbashkët Lidërit e partive opozitare, Visar Ymeri, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj, mësohet se aktualisht po zhvillojnë një takim
11-shja më e mirë e yjeve deri në 23 vjec (FOTO LAJM) Ata janë të gjithë në kombëtaret e tyre, duke pritur që të jenë protagonistë. Në futbollin ndërkombëtar nuk janë vetëm M
Qeveria e ka në terezi (FOTO LAJM) Qeveritarët e kanë në terezi dhe qeshin e belbëzojnë me njëri-tjetrin. Kryeministri Rama dhe kryeparlamentari Meta vi