999 rezultate për

zhvillimin

Tomasova i kundërpërgjigjet akuzave të PD-së Nga qyteti i Korçës ambasadorja e Republikës çeke, Bronislava Tomasova ka kritikuar sot opozitën sa i përket akuzave lid
Rama uron Erdogan: Folëm për zhvillimin strategjik Kryeministri Rama, ka uruar në një bisedë telefonike ish-homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, për zgjedhjen e tij
BB jep 7.3 milionë euro për zhvillimin e zonave rurale Bordi i Drejtorëve Ekzekutivë të Bankës Botërore miraton financimin prej 7.3 milionë Euro nga IBRD për Projektin e Shër
MPJ: Zgjedhjet në Kosovë, vendimtare për të ardhmen euro-atlantike Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë përshëndet organizimin, zhvillimin dhe administrimin e zgjedhje
LDK premton se do të lidhë Sharrin me Tetovën Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka premtuar nga Sharri se gjatë tre viteve të ardhshme do të hape
Gjermeni në Prezë, prezantohen 9 hartat hiking dhe biking (VIDEO) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Znj. Eglantina Gjermeni vizitoi sot Kalanë e Prezës në një ceremoni për dorëz
Policia merr masa për protestën e opozitës Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë merr masa për zhvillimin normal të protestës së organizuar sot nga Partia Demokrat
Shtatzania, ushqimi i babait jetik për fetusin Elementët ushqimorë si të nënës dhe babait, janë faktorë mjaft themelorë në ngjizjen e fëmijës. Studiuesit amerikanë kan
Zhvillimi i turizmit në Luginën e Valbonës (FOTO-LAJM) Përfaqësues të WWF Mesdhe, Ministrisë së Mjedisit dhe qeverisjes lokale nënshkruan dje një marrëveshje për zhvillimin e
Qeveria prezanton skemën e mbështetjes në bujqësi Qeveria prezantoi sot “Skemën e Mbështetjes në Bujqësi për vitin 2014”. Gjatë këtij aktiviteti, numri dy i Qeverisë, Nik
Meta pret zv/kryeministrin turk: Puna e përbashkët, forcim i bashkëpunimit (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, shoqëruar nga deputetët Blendi Klosi dhe Shpëtim Idrizi, priti sot Zv. Kryeministrin e Tu
Banka Botërore: 350 mln $ ndihmë Shqipërisë për 2014 Drejtoresha e Përgjithshme e Bankës Botërore në Shqipëri Tahseen Sayed, vlerëson në një intervistë ekskluzive për "Gazet
Shqipëri-Kosovë axhendë të përbashkët për projektin e Alpeve Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni vlerësoi sot përparimin që ka bërë Kosova në fushën e legji
Rritja në fermë parandalon zhvillimin e shumë sëmundjeve Prindërit e rinj kërkojnë që ambienti i fëmijëve të tyre të jetë sa më steril, por harrojnë përfitimet dhe lumturinë që
Ndërkombëtarët kushte për zhvillimin e zgjedhjeve Ndërkombëtarët janë duke kërkuar një garancë nga liderët e partive kryesore kosovare për të marrë një vendim mbi vazhdim
Greqia do ti ofrojë mbështetje Shqipërisë për zhvillimin e turizmit Ministrja, Eglantina Gjermeni po mer pjesë në punimet e Konferencës së Nivelit të Lartë në Athinë mbi strategjinë e zhvi
Ja si do të jetë Peja me planin e ri (FOTO-LAJM) Edhe pse disa nga planet e hartuara nga disa prej komunave të Kosovës mbeten vetëm në leter, Komuna e Pejës ka hartuar n
Gjiknuri revokon 121 leje minerare Ministri i Energjisë dhe Industrisë firmos fillimin e procedurave për revokimin e 121 lejeve minerare, që përbëjnë rreth
Pulat me hormone dëmtojnë zhvillimin seksual të fëmijëve Shumica e pulave që tregtohen në dyqanet e Bullgarisë janë të dendura me hormonin femëror estradiol dhe kanë efekte shum
Meta: Integrimi i Ballkanit shton sigurinë e Europës Kreu i Kuvendit Ilir Meta u shpreh sot se rritja dhe intensifikimi i bashkëpunimit mes vendeve të rajonit rrit sigurinë