999 rezultate për

zhvillimin

Zyrtare, Shqipëri-Serbi luhet në "Elbasan Arena" Ndeshja e shumëpritur mes Shqipërisë dhe Serbisë nuk do të luhet në stadiumin "Loro Borici". Deklarata zyrtare ka ardhur
Domatja parandalon kancerin e veshkave Sipas një studimi të fundit, rezulton se domatja dhe llojet e tjera të pemëve dhe perimeve, të cilat kanë në përbërjen e
Komuna Prishtinë: LDK dhe PDK të vendosur për të bllokuar zhvillimin e qytetit Mbledhja e pestë e Kuvendit Komunal të Prishtinës filloi me indinjatën e grupit të asambleistëve të AAK–së për arrestimi
Mustafa: Qeveria do t'i përkrahë gazetarët, për të qenë të lirë e të pavarur Në ditën Botërore të Lirisë së Shtypit kryeministri i Kosovës, ka thënë se të gjithë ne duhet të reflektojmë mbi rëndësi
Prekëse: Jetoi vetëm 100 minuta, por u bë hero! (FOTO LAJM) Gazeta angleze Daily Mirror publikoi historinë e dhuruesit më të vogël të organeve, i cili menjëherë pas publikimit u kt
Peshku, një produkt i nevojshëm për sytë dhe trurin Peshku është një ndër produktet ushqimore që ndihmon në zhvillimin e trurit dhe syve. Këshillohet që fëmijët dhe të rrit
Protesta e Opozitës shtyn derbin e Tiranës? Sërish probleme me zhvillimin e derbit të kryeqytetit Tirana-Partizani. Pas shtyrjes për shkak të terrenit të papërshtat
SOFTUP në Universitetin Epoka ofron software falas për OJQ-të dhe shkollat Departamenti i Inxhinierisë Kompjuterike i Universitetit Epoka organizon eventin e parë në Shqipëri për të mbështetur or
Ja ushqimet që nuk duhet të hanë shtatzënat Zakonisht, në shtatzëni femrat hanë çdo lloj ushqimi, këshilluar edhe nga mjeku. Pasi bien shtatzënë, të gjitha gratë du
Tony Blair, këshilltar në Shqipëri dhe në Serbi Ish-kryeministri britanik Tony Blair ka qenë sërish në Tiranë. Ai ka takuar ministrin Arben Ahmetaj. Ky i fundit
Nënshkruhet kontrata për bypass-in e Vlorës Sot u firmos marrëveshja e grantit të investimit të BE nëpërmjet Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për Bypass-
Makolli: Lista Serbe mund të ndikojë në qeverisje Sekretari i përgjithshëm i Aleancës Kosova e Re , Ibrahim Makolli, ka thënë se koalicioni PDK-LDK ka përparësitë dhe dob
Azerbajxhani mbështet projektin e gazifikimit të Shqipërisë Sot është nënshkruar Memorandumi i Bashkëpunimit për Zhvillimin e Master Planit të Gazit të Shqipërisë me azerët. Minist
Prapashticasit të lumtur me Isën kryeministër (VIDEO) Për zgjedhjen e Isa Mustafës si shef i ri i qeverisë është entuziazmuar edhe një banorë i Prishtinës. Nje simpatizuaes i
Komunitetet luajnë një rol kryesor në zhvillimin e turizmit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit theksoi sot se komunitetet luajnë një rol kryesor në zhvillimin e turizmit.
“Fast food-i”, kërkuesit japin alarmin Shpesh është theksuar se ushqimet e shpejta ndikojnë në organizmin tonë duke na sjellë edhe mbipeshë e shumë sëmundje të
Bozdo apel qeverisë për zhbllokimin e projekteve për zhvillimin e Tiranes Në ceremoninë e hapjes së javes se arkitektures ne Tirane, nenkryetari i Bashkise së Titanës Enno Bozdo i drejtoi edhe n
Thaçi: Diaspora të bëhet pjesë e jona Kryeministri Hashim Thaçi ka ftuar të gjithë qytetarët e Kosovës që jetojnë jashtë shtetit të regjistrohen për të krijua
Tomasova i kundërpërgjigjet akuzave të PD-së Nga qyteti i Korçës ambasadorja e Republikës çeke, Bronislava Tomasova ka kritikuar sot opozitën sa i përket akuzave lid
Rama uron Erdogan: Folëm për zhvillimin strategjik Kryeministri Rama, ka uruar në një bisedë telefonike ish-homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, për zgjedhjen e tij