999 rezultate për

zhvillimin

Basha takohet në Berlin me drejtues të lartë të Bundestagut, fokus integrimi i Shqipërisë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon vizitën e punës në Berlin. Gjatë ditë së sotme, Basha zhvilloi takim
Mungesa e vitaminës D dyfishon rrezikun për dëmtim të trurit Sipas disa studimeve të fundit është konstatuar një lidhje mes niveleve të ulëta të vitaminës D dhe rrezikut të lartë pë
10 idetë brilante të Van Basten: Ja rregullat që duhen ndryshuar në futboll (FOTO) Ish futbollisti holadnez, Marco van Basten në një intervistë të botuar këtë javë nga “Sport Bild” ka propozuar 10 rregul
Qetësohet Vuçiç: Beogradi dhe Prishtina të harrojnë armët Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se paqja dhe stabiliteti në rajon janë më të rëndësishme për zhv
Ëmbëlsirat ndihmojnë në zhvillimin e fëmijës! Sipas një studimi të fundit ëmbëlsirat kanë një rol shumë të rëndësishme për zhvillimin e fëmijët dhe për këtë arsye kës
Kujdes! Konsumini i “Fast Food” nga fëmijët i bën ato të rrezikuar nga Alzheimer Sipas një studimi të fundit ushqimet “fast food” ndikojnë negativisht në zhvillimin e trurit të fëmijëve duke rritur mun
Aleksovski: Projekte të reja në 2017 për zhvillimin e Kriva Pallankës Arsenço Aleksovski kryetari i Komunës së Kriva Pallankës, për vitin e ardhshëm paralajmëron projekte të reja për zhvilli
Gjysma e popullsisë shqiptare vuan nga mungesa e jodit Shqipëria është një vend i varfër me jod dhe ky është një problem jo vetem për disa zona, por për të gjithë vendin.
Ky është fruti më i shëndetshëm në botë, ja vetitë e tij Shega është një nga frutat më shëruese në botë për shkak të ndikimit të dobishëm në sistemin kardiovaskular, nervor pasi
Procesi i anëtarësimit në BE duhet të lidhet me zhvillimin e rajonit "Kur është fjala për zgjerimin," "çdo gjë po shkon mirë" "është e vetmja politikë e cila nuk do të funksionojë", tha Sek
Ekonomi: Zonat e Mbrojtura të shihen të lidhura me zhvillimin ekonomik Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, mori pjesë sot ne Forumin Koordinue
Meta: Të punojmë për zhvillimin konkret ekonomik Lëvizja Socialiste për Integrim vijon sot ditën e dytë të punimeve të Konventës Zgjedhore. Deputetë, ministra dhe për
BESA prezanton programin për zhvillimin rajonal ”Korab 2025” Lëvizja BESA së fundmi ka prezantuar programin për zhvillim rajonal ”Korab 2025”, që sipas kësaj lëvizje, është përpilu
Zhvillohet në Mal të Zi takimi i dhjetë i Ministrave të Bujqësisë së Evropës Juglindore Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, mori pjesë në ministerialin e organizuar në Budva, Mali i Zi. Ky takim rënditet
Ja si të stimulojmë zhvillimin e të folurit të fëmijës Çdo prind, pothuajse që në muajt e parë të jetës, pret me padurim fjalën e parë të fëmijës, por momenti kur ai fillon të
Ushqimet që ndihmojnë në zhvillimin e kockave tek fëmijët Sipas një studimi gjatësia jonë ndikon shumë në psikologjinë tonë dhe në aftësinë për të ecur para në jetë, ndaj në këtë
Meta: Aplikimi i teknologjisë së fundit në ferma rruga për zhvillimin e qëndrueshëm Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i shoqëruar nga Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti vizitoi një fermë blegtorale në Lib
A do të ketë punë në 2050? E ardhmja e punës së shpejti do të jetë “mbijetesë e më të përshtatshmëve”, thotë Paul Mason, drejtor i teknologjive të
Veliaj: Fushat sportive sjellin zhvillimin fizik të nxënësve, shërbejnë edhe për komunitetin e banorëve Një tjetër shkollë në Tiranë ofron më shumë terrene sportive moderne që do shërbejnë jo vetëm për nxënësit, por edhe për
Ndahet çmimi Nobel për kimi, këta janë tre shkencëtarët fitues Akademia Mbretërore e Shkencave e Suedisë nderoi me çmimin Nobel për Kimi sot tre shkencëtarët nga Franca, Britania dhe