999 rezultate për

zhvillimin

Zaev: Maqedonia do të jetë anëtarja e 30 e NATO-s Kryeministri i Maqedonisë dje ka marrë pjesë në fillimin e festimeve për 26 vjetorin e vendit, festimet të cilat kanë ni
Mungesa e babait shkatërron zhvillimin emotiv të fëmijëve Është e ditur tashmë se sa i rëndësishëm është babai për zhvillimin e fëmijës. Në fakt, si dashuria, si refuzimi nga ana
Skënderbeu ndihmon zhvillimin teknologjik në kampionatin shqiptar Kualifikimi i Skënderbeut në fazën në grupeve të Ligës së Europës do i japë futbollin shqiptar një ndihmë të madhe.
Gruevski: LSDM ka ndërprerë të gjitha projektet për zhvillimin ekonomik të vendit (VIDEO) Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, sot deklaroi se qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja po zbaton masa për uljen e s
Baily: Shtetet e Bashkuara mbeten një partner strategjik i Maqedonisë Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi dhe Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni Jess Baily mbajtën një takim të përbashkët,
Portokalli ulë rrezikun për zhvillimin e sëmundjeve mendore Një portokall në ditë ulë rrezikun e sëmundjeve mendore. Kështu të paktën është thënë në raportin e një studimi madhor
Gashi: PDK-AAK-Nisma, koalicion i rrezikut Arben Gashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, është shprehur se pretendenti i tyre për kryeministër vendi, është zgjidhj
Propozimet për zëvendëskryeministër ekonomik, ja emrat Nebi Hoxha, Koço Angjushev dhe Aleksandar Zarkov janë kandidatët e propozuar nga odat ekonomike për zëvendëskryeministra
Meta në Skrapar: Shpresë e madhe për zhvillimin e zonës Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e hapjes së sezonit turistik në Bashkinë e Skraparit dhe të in
Ekspozimi i fëmijëve ndaj teknologjisë sjell vështirësi në të folur Fëmijët nën dy vjeç të ekspozuar ndaj iPadeve apo pajisjeve të tjera teknologjike mund të kenë vështirësi në zhvillimin
Haradinaj: Meta do të përkushtohet për zhvillimin e Shqipërisë Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar presidentin e zgjedhur të Shqipërisë, Ilir Meta.
A do ta votojë maxhoranca Presidentin pa PD? Ja çfarë thotë Meta Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me aludimet e fundit se PS-LSI po e shtyjnë vendin drejt zgjedhjeve të par
15 luleshtrydhe në ditë mund t'ju mbrojnë nga kanceri i gjirit Nëse konsumoni vetëm 15 luleshtrydhe në ditë mund të luftoni kancerin e gjirit. Sipas një studimi të bërë së fundmi n
Nënat që vuajnë nga ky shqetësim, rrezikojnë të lindin fëmijë autik Nënat, të cilat vuajnë nga sindroma policistike e vezoreve, janë më të rrezikuara që të lindin fëmijë me probleme me au
Dhëmbët dhe goja fshehin rrezikun për zhvillimin e disa llojeve të kancerit Larja e dhëmbëve nuk parandalon vetëm prishjen e tyre, por mund të ulë gjithashtu rrezikun e zhvillimit të kancerit. Stu
Gjuriç i bindur: Asociacioni do formohet Drejtori i të ashtuquajturës Zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriç, është shprehur i bindur se asociacioni do të formohet
Cistet e vezoreve, shkak për lindjen e fëmijëve autikë?! Nënat të cilat vuajnë nga sindroma policistike e vezoreve janë më të rrezikuara që të lindin fëmijë autikë. Në këtë përf
Kujdes! Cistet e vezoreve, shkak për lindjen e fëmijëve autikë Nënat të cilat vuajnë nga sindroma policistike e vezoreve janë më të rrezikuara që të lindin fëmijë autikë. Në këtë përf
Basha takohet në Berlin me drejtues të lartë të Bundestagut, fokus integrimi i Shqipërisë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon vizitën e punës në Berlin. Gjatë ditë së sotme, Basha zhvilloi takim
Mungesa e vitaminës D dyfishon rrezikun për dëmtim të trurit Sipas disa studimeve të fundit është konstatuar një lidhje mes niveleve të ulëta të vitaminës D dhe rrezikut të lartë pë