999 rezultate për

zhvillimin

Qytetarët mirëpresin projektin fitues të Lungo Mares (FOTO-LAJM) Qytetarët e Vlorës e kanë mirëpritur projektin fitues të Lungo Mares që do të shtrihet në të gjithë vijën bregdetare të
Rama premton ekonomi të re rurale Kryeministri Edi Rama premtoi sot ndërtimin e politikave për një ekonomi e re rurale. Duke folur ne konferencen per zhv
Gjosha: Shoqëria civile rol kyç për zhvillimin e vendit Zgjerimi i rolit të shoqërisë civile ishte fokusi i bisedës që ministrja e Integrimit Evropian znj. Klajda Gjosha, priti
Takimi me biznesin, Rama premton plan kombëtar për zhvillimin Kryeministri Edi Rama njoftoi sot ngritjen e sekretariatit të Këshillit Ekonomik Kombëtar, i cili do të marrë e trajtojë
Jeta në planetin tonë përfundon pas një miliardë vitesh (FOTO-LAJM) Jeta në planetin tonë pritet të përfundojë pothuajse pas një miliardë vitesh. Sipas shkencëtarëve, Dielli ynë është në m
Nishani: Shqiptarët e Maqedonisë kontributorë në zhvillimin e shtetit "Shqipëria i vlerëson marrëdhëniet me Maqedoninë të një rëndësie të veçantë dhe nënvizoi se këto marrëdhënie tona mund t
Takimi i SEETO-s, Haxhinasto shpalos vizionin për zhvillimin e infrastukturës së transportit Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, mori pjesë në Takimin e Përvjetshëm të Ministrave të Tra
Ribery humb betejën për "Topin e Artë"? A e ka humbur Franck Ribery betejën për "Topin e Artë"? Vështirë për t’u thënë në këto momente, por të dhënat e para, që
Danimarka, ndihmë Shqipërisë për zhvillimin rural Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, priti sot në takim ambasadorin dan
1,45 mld denarë për zhvillimin rural të 72 komunave Qeveria e Maqedonisë do të mbështesë 134 projekte për zhvillimin rural në 72 komuna të vendit. Sipas zëdhënësit të q
Gjermania mbështetje në zhvillimin ekonomik dhe integrimin europian Shqipëria dhe Gjermania nënshkruan sot një marrëveshje dypalëshe për thellimin e bashkëpunimit në fushën e investimeve g
Në Vushtrri hapet Fabrika e Plehrave Artificiale Në Vushtrri është hapur sot Fabrika e Plehrave Artificiale Hemo Agrokos. Në ceremoninë e hapjes mori pjesë edhe ministri
Westerwelle: Zgjedhjet, kriter matës për demokracinë në Kosovë Ministri i jashtëm gjerman, Guido Westerwelle, u ka bërë thirrje banorëve të Kosovës, që të marrin pjesë në zgjedhjet e
BE financon zhvillimin e komunave serbe Bashkimi Evropian ka formuar fondin e posaçëm për zhvillimin e komunave serbe në Kosovë. Fondet e para janë rreth 15 mil
Mustafa premton fonde për subvencionimin e bujqësisë Kryetari i Prishtinës dhe i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, u premtoi të shtunën fermerëve mbështetje
Kafeina ndalon zhvillimin e trurit te fëmijët Disa ekspertë zviceranë kanë hulumtuar mbi ndikimin e kafeinës në zhvillimin e trurit. Të publikuara në revistën, "Exami
Stuhia "Fitow" rrezikon Çmimin e Madh të Koresë së Jugut Gara e Çmimit të Madh të Koresë së Jugut, e parashikuar për t’u zhvilluar këtë të dielë në cirkuitin e Yeognam, rrezikon
VV: Qeveria komunale fyen fermerët e Ferizajt Faton Topalli, kandidat për Kryetar të Komunës në Ferizaj, në konferencën e sotme për media kritikoi qeverinë komunale p
Riker: Qeveria e re të ulet të punojë për njerëzit Shtetet e Bashkuara të Amerikës apelojnë që maxhoranca dhe opozita të punojnë së bashku. Zv.ndihmëssekretari i Shtetit p
Shqipëria, e fundit në Europë për zhvillimin e IT Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacioneve (ITU) e rëndit Shqipërinë si vendi i fundit në Europë për sa i takon zhvillimi