999 rezultate për

zguri

Shkarkimi i Klement Zgurit, KQZ hedh poshtë pretendimet e PS Ditën e djeshme Partia Socialiste dorëzoi kërkesën për shkarkimin e Klement Zgurit e cila ditën e sotme është hedhur po
PS zbardh arsyen e shkarkimit: Zguri shpëtoi “kokën” e kryebashkiakut demokrat Deputetja e PS, Klotilda Ferhati në një deklaratë për mediat ka deklaruare se kreu i KQZ Klement Zguri ka shkelur ligjin
Konfirmohet shkarkimi i kryetarit të KQZ-së, fshehu dënimin e kryebashkiakut Duket se proceduat për shkarkimin e Kryetarit të KQZ-së tashmë janë zyrtarizuar. Pikërisht për këtë u shpreh sot kre
Pas kërkesës së PS për shkarkim, reagon Klement Zguri Klement Zguri ka reaguar pas paralajmërimit të bërë nga Partia Socialiste për nisjen e proçedurave për shkarkimin e tij
Zguri: Përfundon afati i regjistrimit të ankesave në KQZ KQZ njoftoi sot përfundimin e afatit të lënë në dispozicion të partive për të ankimuar tabelat përmbledhëse të rezultate
Klement Zguri flet per rezultatin e zgjedhjeve: Ja si votuan shqiptarët Në një dalje për mediat pas përfundimit të numërimit të të gjitha kutive me vota për zgjedhjet parlamentare, kreu i KQZ-
Tre KZAZ problematike, ndërpritet numërimi deri në orën 17:00 Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, thotë se procesi i numërimit të votave deri në orën 12:30 të 26
KQZ jep paralajmërimin e fundit: Kush shkel ligjin, do të ndëshkohet Ndërkohë që kanë mbetur vetëm disa orë nga nisja e procesit zgjedhor, kreu I KQZ-së Klement Zguri kërkoi sot nga partitë
Kreu i KQZ takon Vlahutin, në fokus zgjedhjet e 25 qershorit Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe zëvendëskryetari, Denar Biba pritën në një takim Ambasado
Kreu i KQZ-së: Të zbardhen incidentet, institucionet të zbatojnë ligjet Thirrjet e kryeministrit Edi Rama për përfshirjen e policisë në fushatë për të mbledhur vota për PS-në dhe incidentet e
Kreu i propozuar i KQZ-së flet para votimit: Të mos bëhemi pesimistë, na mbështesni Klement Zguri u zgjodh si kryetar i Komisionit Qendror te Zgjedhjeve. Teksa dilte nga kjo mbledhje bëri edhe prononcimin
Kallëzim penal për numëruesit e votave në Lezhë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale, kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës
Rihapen të gjitha kutitë në Lezhë e Shkodër UPDATE - Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve vendos të thellohet hetimi për qarkun e Lezhës dhe të Shkodrës duke hapur të gji
Zguri apel partive: Mos ndryshoni komisionerët Pak dite para 23 qershorit dhe anetari i KQZ Klement Zguri shpreh shqetesimin per komisioneret. Gjate inspektimit ne KZA
Durrës, vrasja e djeshme mafioze, zhdukin edhe gëzhojën e plumbit Vrasësi i 35-vjeçarit Gentian Zguri ka zhdukur edhe provat e vëndit të ngjarjes nga ku policia mund të kishte nisur edhe