999 rezultate për

zgjohu

Protesta, lëvizja Zgjohu: Shqiptarët nuk janë palë në qerimin e hesapeve midis partive politike Lëvizja Qytetare Zgjohur dënon ashpër degjenerimin e protestës së djeshme kundër emërimit të z. Talat Xhaferri për Mini
5 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Zgjohu organizon "Dita e Plisit" (VIDEO) Me rastin e 5 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, Lëvizja Qytetare ZGJOHU! organizon manifestimin tradicion
"Zgjohu", padi edhe për tre ndërmarrje të tjera Lëvizja Qytetare “Zgjohu” ka depozituar në Prokurori paditë edhe për tre ndërmarrjet publike në kuadër të Qytetit të Shk
"Zgjohu" denoncon NTP Shkup: Po injoron shqipen Lëvizja qytetare "Zgjohu" ka dorëzuar sot në Prokurorinë Publike denoncim penal kundër Ndërmarjes së Transportit Publik
Zgjohu! përkrah nismat e Berishës Lëvizja Qytetare ZGJOHU! ka përkrahur fuqishëm nismën e Kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, për unifikimin e liga
"Zgjohu": Po realizojmë vizionin e Hasan Prishtinës Lëvizja qytetare "Zgjohu"! nën praninë e kryetarëve të Komunave shqiptare të Shkupit siç janë ajo e Çairit, Sarajit, Stu
Zgjohu: Stop diskriminimit të fëmijëve shqiptarë në Lisiçe Lëvizja Qytetare ZGJOHU! mbështet përpjekjet e prindërve të Lisiçes së Epërme të cilët po protestojnë kundër diskriminit
Zgjohu-deputetëve: "Ligji nuk kalon" (FOTO LAJM) Lëvizja qytetare Zgjohu ka vijuar edhe sot fushatën kundër miratimit të ligjit për Branitellat duke shpërndarë fletushka
Kalaja e Shkupit "flet" shqip falë "Zgjohu!" Pas ngritjes së çështjes nga televizioni ALSAT-M, Lëvizja Qytetare "Zgjohu" zëvendësoi tabelën në hyrje të Kalasë së Shk
Injorimi i artistëve shqiptarë çon vendin në ndarje Lëvizja Qytetare Zgjohu ka shprehur sot pakënaqësinë dhe revoltën e vet në lidhje me organizimin e koncertit për kremtim
Zgjohu! organizon debatin "Pajtim ose paragjykim" Lëvizja Qytetare ZGJOHU, organizon sot në Shkup debatin interaktiv të titulluar "Pajtim ose Paragjykim" ku do të marrin
Zgjohu përshëndet emërtimin në shqip të 4 shkollave Lëvizja Qytetare “ZGJOHU!” ka përshëndetur vendimin e katër shkollave fillore në komunën e Çairit në Shkup, të mbështetu
"Branitellat", Zgjohu! përshëndet bashkëpunimin BDI-PDSH Lëvizja Qytetare ZGJOHU! përshëndet gatishmërinë e Partisë Demokratike Shqiptare që të rreshtohet bashkë me Bashkimin De
Zgjohu! kundërshton projekt ligjin për "branitellat" Lëvizja Qytetare ZGJOHU! me brengosje të theksuar po ndjek debatin rreth iniciativës së VMRO DPMNE për të dorëzuar një p
Konkursi i MPB, reagon Lëvizja Zgjohu! Lëvizja Qytetare ZGJOHU! ka reaguar kundër konkursit të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) që nuk përmbush detyrim
Zgjohu! kërkon rikthimin e KF Shkupi Lëvizja Qytetare ZGJOHU! i bashkangjitet iniciativës së grupimit të tifozëve "Shvercerat Shkup" dhe të gjitha institucio
ZGJOHU! përshëndet marrëveshjen për Kalanë e Shkupit Lëvizja Qytetare ZGJOHU! përmes një njoftimi për shtyp ka përshëndetur marrëveshjen e arritur për Kalanë e Shkupit që, s
ZGJOHU: Mos fajësoni gjithë shqiptarët Lëvizja Qytetare ZGJOHU shpreh keqardhjen e vet me rastin e vrasjes së pesë qytetarëve të pafajshëm, si dhe shpreh ngush
Organizohet “Dita e Plisit” nga Lëvizja “ZGJOHU!”, Në Shkup dhe disa qytete të tjera të shqiptarëve në Maqedoni sot shënohet katër vjetori i pavarësisë së Kosovës. Një
Hendbollistët Maqedonë kanë kënduar këngë raciste antishqiptare Hendbollistët e reprezentacionit të hendbollit të Maqedonisë kanë brohoritur dhe kënduar mbrëmë këngë raciste dhe antish