999 rezultate për

zgjidhjen

Ahmeti dhe Zaev, takim për zgjidhjen e situatës në Kuvend Sot pasdite është realizuar një takim i shkurtër mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit me qëllim gjendjen e një zgjidhje për
Kriza politike në vend, Nishani propozon zgjidhjen Presidenti Bujar Nishani në një intervistë për Neës 24 ka deklaruar sot se është i gatshëm të ushtrojë autoritetin e ti
Policia gjen “zgjidhjen”, ndaloni kultivimin e kanabisit dhe do keni ndihmë ekonomike Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, plani i veprimit i Policisë së Shtetit parashikon punësim, madje edhe ndihmë
Google gjen zgjidhjen për relaksim edhe kur ju shkëputet interneti E kush nuk acarohet kur jeni duke komunikuar me dikë dhe i humbet interneti në mes të bisedës? Sigurisht, ky është nj
Leskaj i jep zgjidhjen Bashës:Voto vettingun, pastaj protesto! Në një kohë që opozita ndodhet prej një muaji në çadrën para Kryeministrisë, nënkryetarja socialiste e Kuvendit, Valenti
Ja dy propozimet që Gruevski i ofroi Hahn për zgjidhjen e krizës politike Mbrëmë eurokomisineri Johannes Hahn u takua edhe me përfaqësues të VMRO-së, por që pas këtij takimi, asnjëra nga palët n
Partitë politike në Maqedoni fillojnë të lëvizin gurët për zgjidhjen krizës Krerët e partive përbërëse të shumicës parlamentare kanë shpeshuar takimet mes tyre, për të vendosur strategjinë e rivën
Ahmeti-Zannier: Të nisë dialogu për zgjidhjen e krizës në vend Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti,u takua sot në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, La
Britania mbështet zgjidhjen me dy shtete në Lindjen e Mesme Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson u shpreh sot gjatë një vizite në Lindjen e Mesme se qeveria e tij i
Besa kërkon ndërhyrje të bashkësisë ndërkombëtare për zgjidhjen e ngërçit të ri të krijuar nga Ivanov Lëvizja Besa përmes një komunikate të dërguar mediat ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të presidentit Ivanov, i cili ve
Ish ushtarët e UÇK-së mblidhen sërish në Kumanovë (FOTO LAJM) Sonte në Kumanovë është duke u zhvilluar një takim i ri me ish ushtarët e UÇK-së nga rajoni i Kumanovës dhe Likovës, ku
Zhbogar: Jam optimist për krizën, liderët do e gjejnë zgjidhjen (VIDEO) Ambasadori i Bashkimit Europian në Maqedoni, Samuel Zhbogar, është shprehur i bindur se liderët e partive politike në Ma
MPJ Ruse: Po thellohet kriza politike në Maqedoni Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë ka thënë sot se po konstaton një thellim serioz të krizës politike në Maqedoni d
Kryeministri grek: Duhet vullnet nga të dyja palët për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras, po zhvillon një vizitë dy ditore në Beograd, ku po diskuton për marrëdhëniet mes
Shqiptarët kërkojnë zgjidhjen e statusit të tyre, jo të shpëtojnë Zoran Zaevin Zërat që shqiptarët e LSDM-së mund të protestojnë nëse BDI hyn në qeveri me VMRO-në, janë edhe një presion mbi pikat e p
Vajgëll: BE të ndërmarrë nisma për zgjidhjen e emrit me Greqinë Raportuesi për Republikën e Maqedonisë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll, ka prezantuar Propozim-rezolutën e Maqedoni
Xhaxhai i Aleks Nikës: Prova të reja, shpresë për zgjidhjen e çështjes Sot në përvjetorin e 6 të “21 janarit” u zhvilluan në heshtje homazhet në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për 4 viktimat.
DW: Koalicion i gjerë për zgjidhjen e çështjeve të nxehta Në një analizë të situatës paszgjedhore, "Dojçe Vele" gjermane ka parashtruar të gjitha mundësitë e hapura nga zgjedhjet
Ventura e ka zgjidhjen: Ja si do ta mposhtim Shqipërinë "Sa herë kam ardhur të luaj në Palermo e kam pasur shumë të vështirë sepse stadiumi ka qenë plot me tifozë që ta bëjnë j
OSBE/ODIHR: Zgjedhjet, hap thelbësor për zgjidhjen e krizës "Gjeneralisht zgjedhje normale me disa parregullsi të vogla. Partitë politike duhet të shprehin vullnet më të madh për t