999 rezultate për

zgjidhjen

Struganët japin 15 ditë afat për zgjidhjen e problemit me deponinë Struganët u japin afat prej 15 ditëve autoriteteve lokale dhe qendrore ta zgjidhin problemin me deponinë e qytetit, përk
Nimetz mesazh qeverisë së re: Zgjidhja e emrit, prioritet i lartë i qeverisë së re Ndërmjetësuesi për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, Mattew Nimetz, ka thënë se zgjidhja e çështjes së emrit
E ardhmja e Etrit Berishës, Atalanta e gjen zgjidhjen ... Atalanta e ka gjetur më në fund rrugën për të transferuar Etrit Berishën përfundimisht nga Lazio. Klubi bergamask është
Haradinaj: Nuk kemi kohë për të humbur I nominuari për kryeministër të Kosovës nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar në mbrëmjë një taki
"Zëri i Amerikës": Opozita në Shqipëri pranoi paketën për zgjidhjen e krizës politike Në Shqipëri opozita deklaroi se ajo ka pranuar plotësisht propozimin e integruar të propozuar dy ditë më parë nga Zëvend
Rama jep lajmin: Po gjejmë zgjidhjen e krizës, nesër hapim fushatën zyrtarisht Kryeministri Rama do hapë zyrtarisht fushatën zgjedhore për PS-në ditën e nesërme në Tiranë. Kete e ka deklaruar sot
A do të ketë sërish dialog? Nano: PD nuk duhet të tërhiqet Ditën e djeshme Lulzim Basha zhvilloi një takim me zyrtarein e lartë të diplomacisë amrikane, ku kryefjala e takimit kis
Tentativa e fundit, pas Bashës dhe Ramës zyrtari i lartë amerikan takon Metën Zyrtari i lartë amerikan Hoyt Brian Yee është duke zhvilluar takime intensive me krerët më të lartë të shtetit dhe opozi
1 ditë pas protestës, Basha tregon zgjidhjen e krizës Pas protestes së djeshme, kreu i PD-së Lulzim Basha i është drejtuar mbështetësve nga çadra ngritur para kryeministrisëe
Deklarata e fortë e Metës: Për zgjidhjen e krizës e jap dorëheqjen si president Ilir Meta u zgjodh President mes ngërçit të fortë politik, bojkotit të paralajmëruar të opozitës në zgjedhje dhe situatë
Xhaferi ka zgjidhjen, ja çfarë do bëjë nëse Ivanov nuk i jep mandatin Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, gjatë një interviste për "Koha Ditore", ka thënë se nëse Gjorge I
Xhaferi ka zgjidhjen edhe nëse Ivanov nuk i jep mandatin Kryeu i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, pritet t'i dërgojë kërkesën për mandatin e formimit të qeverisë së re
Nis takimi Rama-Basha në Presidencë për zgjidhjen e krizës Ka nisur takimi i shumëpritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Takimi ka nisur në orën 10
Dnevnik: Ahmeti dhe Zaev gjejnë zgjidhjen për kreun e Kuvendit Kreu i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së, Zoran Zaev, kanë rënë dakord që të zgjedhin kreun e Kuvendit të Maqedonisë pë
Kriza politike, Lu dhe Vlahutin takim me Ilir Metën Ambasadori amerikan Donald Lu, Vlahutin dhe Borchard, janë takuar me kryetarin e Kuvendit Ilir Metën në Kryesinë e Kuven
Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia në Shqipëri Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përb
SHBA-të janë shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për krizën në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së r
Manojlovski propozon zgjidhjen e krizës me marrëveshje Gjatë seancës kontituive në Kuvendnin e Maqedonisë, deputeti i BDI-së, Branko Manojlovski, ka thënë se i fton deputetët
Karl Bild pesimist për zgjidhjen e krizës, nesër në Shkup Ish shefi i diplomacisë suedeze Karl Bild, ka postuar në profilin e tij në Twiter se nesër do të vizitojë Shkupin, i nxi
LSDM këmbëngul për zgjidhjen e situatës politike Nga Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, pas tre javësh debate intensive në Kuvend për formimin e qeverisë së re, bëjnë