999 rezultate për

zgjidhjen

Fillojnë negociatat me Greqinë për emrin e Maqedonisë, Ndërmjetësues OKB Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dh
Partitë politike shqiptare pro zgjidhjes së kontestit të emrit Partitë shqiptare në Maqedoni do të kishin përkrahur çdo veprim që do të çonte deri tek zhbllokimi i kontestit të emrit
Përfshihen të gjitha institucionet për zgjidhjen e çështjes së emrit me Greqinë Pas paralajmërimeve për intensifikimin e bisedimeve për zgjidhjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, ekspertja e të dre
Çfarë do diskutojë Bushati me Kotzias për Çamërinë dhe detin Ministri Ditmir Bushati dhe homlogu i tij grek Nikos Kotzias mund të takohen në Kretë në fillim të nëntorit. Takimi,
Vetëm 1.2 për qind e njerëzve në botë e dinë zgjidhjen e këtij problemi Një problemë që ka të bëjë me matematikën ka marrë vëmendjen e rrjeteve sociale nëpër botë. Sipas raporteve thuhet që
OVL e UÇK-së: Haradinaj ka filluar zgjidhjen e problemeve të veteranëve Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Pejë, ka reaguar ndaj deklaratës së LDK-së, e cila ka thënë sot se AAK dh
Kotzias: Do t’i japim fund irredentizmit në IJRM me komision të përbashkët Në një intervistë për televizionin kombëtar grek ERT, ministri për punë të jashtme i Greqisë, Nikos Kotzias tha se duhet
Mjekësia gjen zgjidhjen për trajtimin e kancerit të prostatës Një zbulim i madh për trajtimin e kancerit të prostatës mund të shpëtojë jetën e mijëra meshkujve, sëmundja e të cilëve
Nimetz sheh vullnet për zgjidhjen e çështjes së emrit Në një intervistë për agjencinë e lajmeve IBNA, pas takimit me ministrin e jashtëm Grek, ndërmjetësi për çështjen e emri
Origjinale/ U ndaluan linjat Kosovë-Serbi por shikoni zgjidhjen që kanë bërë kompanitë Pronarët e disa kompanive të linjave të autobusëve që qarkullojnë nga Kosova në Serbi thonë se një vendim i Ministrisë s
Konjufca i dëshpëruar me zgjidhjen e Veselit Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se zgjedhja e Kadri Veselit si kryetar i ri i Kuven
Zaev: Ka perspektiva të mëdha për zgjidhjen e konfliktit me Greqinë Kryeministri Zoran Zaev ka vlerësuar sot se ka perspektiva të mëdha për zgjidhjen e çështjes së emrit, për shkak të marr
Lekaj flet për zgjidhjen e kryeparlamentarit Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, njëherësh deputet i zgjedhur i Kuvendit të Kosovës, ka
Merkel: Fuqia e Bashar Asadit, më e madhe nga sa mendohej Kancelarja gjermane, duke përkrahur zgjidhjen politike të krizës siriane, u shpreh se fuqia e presidentit sirian ishte m
Lagje të Tiranës po "ngordhin" për ujë, por shikoni zgjidhjen e "zgjuar" të UKT-së (FOTO LAJM) Lagje të tëra në Tiranë janë duke vuajtur për pikën e ujit në këtë verë të nxehtë, por Ujësjellësi i Tiranës ka menduar
“Struganët për Strugën” me ultimatum për zgjidhjen e situatës së vendgrumbullimit të mbetjeve Prej ditës së nesërme do të fillojë sigurimi fizik prej 24 orëve në vendgrumbullimin e mbetjeve në Strugë i cili edhe so
Mustafa flet për problemet me Serbinë: Nyje për perspektivën evropiane Kryeministri në ikje, Isa Mustafa ka deklaruar se zgjidhja e çështjes serbe në Kosovë dhe e problemeve me Serbinë është
Nusja e Alban Dudushit gjen zgjidhjen perfekte për ti shpëtuar vapës Ka kaluar shumë pak kohë që kur bashkëshortja e Alban Dudushit, Bieta Sulo ka sjellë në jetë fëmijën e tyre të parë dh
Hoxhaj nga Trieste: Shoqëria civile në Serbi të favorizojë njohjen e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë sot në Forumin e Shoqërisë Civile, që u mbajt në ku
Arsenal mendon se e ka gjetur zgjidhjen e situatës së Sanchesit Arsenal po mundohet të zgjidhë ngërçin e krijuar nga situata e Alexi Sanches. Topçinjtë i trembin dhe një viti të mbetur