999 rezultate për

zgjidhjen

E FUNDIT / Gjici flet për trajnerin serb, por ky i fundit akoma nuk ka firmosur zgjidhjen e kontratës Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, në prezantimin e trajnerit të ri, Peter Pakult, ndër të tjera komentoi edhe divorcin
Elefteros tipos: Shtohet presioni ndërkombëtar për zgjidhjen e çështjes së emrit Pas ngjarjeve të brendshme politike në Greqi, akuzat në relacion pushtet-opozitë dhe dallimet ndërmjet partnerëve të koa
Shtohet presioni për gjetjen e një zgjidhjeje për emrin e Maqedonisë Pas ngjarjeve të brendshme politike në Greqi, akuzat në relacion pushtet-opozitë dhe dallimet ndërmjet partnerëve të koa
Kammenos: Optimistë për zgjidhjen e çështjes së emrit me Shkupin Ministri grek i Mbrojtjes Kombëtare, Panos Kammenos shprehu optimizmin e tij për gjetjen e një zgjidhjeje të përshtatsh
Hoyt Brian Yee: Athina dhe Shkupi mundësi të shkëlqyer në 2018 për zgjidhjen e çështjes së emrit Athina dhe Shkupi kanë një mundësi të shkëlqyer në 2018 për zgjidhjen e çështjes së emrit, deklaroi Zëvendës Asistent Se
Vuçiç i gatshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç deklaroi për agjencinë amerikane të lajmeve, Bloomberg se në fillim të prillit të ardh
Mungesa e teksteve, MASH tregon zgjidhjen përmes ndryshimeve ligjore Kërkesa për libra tashmë prej kohësh është dërguar në Ministrinë e Arsimit por akoma pa përgjigje. Drejtori i sh. F.
Serwer i jep një këshillë Trump-it për Kosovën Administrata e Presidentit Donald Trump duhet të veprojë urgjentisht për të ruajtur paqen dhe stabilitetin në Ballkan, s
Conte trajner i Italisë? Tekniku përgjigjet vetë Ish-trajneri i Juventusit është përmendur si emër i mundshëm për ta zëvendësuar të shkarkuarin Giampiero Ventura, por ky
Zidane e lë në dorë të Ramosit dhe Ronaldos zgjidhjen e debatit Trajneri i Realit të Madridit, Zinedine Zidane, deklaroi në konferencë për shtyp para sfidës me Atleticon, zërat për një
Fillojnë negociatat me Greqinë për emrin e Maqedonisë, Ndërmjetësues OKB Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dh
Partitë politike shqiptare pro zgjidhjes së kontestit të emrit Partitë shqiptare në Maqedoni do të kishin përkrahur çdo veprim që do të çonte deri tek zhbllokimi i kontestit të emrit
Përfshihen të gjitha institucionet për zgjidhjen e çështjes së emrit me Greqinë Pas paralajmërimeve për intensifikimin e bisedimeve për zgjidhjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, ekspertja e të dre
Çfarë do diskutojë Bushati me Kotzias për Çamërinë dhe detin Ministri Ditmir Bushati dhe homlogu i tij grek Nikos Kotzias mund të takohen në Kretë në fillim të nëntorit. Takimi,
Vetëm 1.2 për qind e njerëzve në botë e dinë zgjidhjen e këtij problemi Një problemë që ka të bëjë me matematikën ka marrë vëmendjen e rrjeteve sociale nëpër botë. Sipas raporteve thuhet që
OVL e UÇK-së: Haradinaj ka filluar zgjidhjen e problemeve të veteranëve Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Pejë, ka reaguar ndaj deklaratës së LDK-së, e cila ka thënë sot se AAK dh
Kotzias: Do t’i japim fund irredentizmit në IJRM me komision të përbashkët Në një intervistë për televizionin kombëtar grek ERT, ministri për punë të jashtme i Greqisë, Nikos Kotzias tha se duhet
Mjekësia gjen zgjidhjen për trajtimin e kancerit të prostatës Një zbulim i madh për trajtimin e kancerit të prostatës mund të shpëtojë jetën e mijëra meshkujve, sëmundja e të cilëve
Nimetz sheh vullnet për zgjidhjen e çështjes së emrit Në një intervistë për agjencinë e lajmeve IBNA, pas takimit me ministrin e jashtëm Grek, ndërmjetësi për çështjen e emri
Origjinale/ U ndaluan linjat Kosovë-Serbi por shikoni zgjidhjen që kanë bërë kompanitë Pronarët e disa kompanive të linjave të autobusëve që qarkullojnë nga Kosova në Serbi thonë se një vendim i Ministrisë s