999 rezultate për

zgjidhjen

Amsterdami gjen zgjidhjen për të larguar turistët nga lagjja me drita të kuqe Zyrtarët e Amsterdamit po mendojnë të ndërtojnë një “qendër erotike” për të tunduar turistët, në mënyrë që të shmanget f
Meta propozon zgjidhjen: Më pak shqiptarë në Serbi e më pak serbë në Kosovë Presidenti Meta ka uruar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës duke theksuar se njohja reciproke mes Serbisë dhe Kosovës d
Opozita e gatshme për zgjidhjen e krizës, Basha i përgjigjet kryeministrit Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat theksoi se problemi në Shqipëri nuk është sistemi zgjedhor.
Shoqata e Inxhinierëve zbardh 3 propozimet për zgjidhjen e situatës së tërmetit Pak minuta më parë Shoqata e Inxhinierëve doli në një deklaratë për mediat, ku renditi 3 propozime për qeverinë me qëlli
"Plaga" e banesave, kreu i Shoqatës së Ndërtuesve propozon zgjidhjen e shkurtër Kreu i Shoqatës së Ndërtueseve, Artan Dulaku ka propozuar një tryezë trepalëshe me qeverinë, sistemin bankar dhe ata që
Basha tregon zgjidhjen për ngërçin që ka zënë vendin: Zgjedhje të parakohshme! Lulzim Basha në një konferencë për shtyp ka folur për ngërcin që ka zënë vendin tonë. Sipas tij ka vetëm një zgjidhje
Vuçiç: Franca dëshiron zgjidhjen e nyjës së Kosovës Është e qartë se Franca dëshiron të zgjidhë nyjën e Kosovës dhe se dëshiron që Evropa, dhe vetë Franca, të luajnë një ro
Jo më me mbjellje, shkencëtarët gjejnë zgjidhjen për rënien e flokëve Në ditët e sotme, njerëzit janë bërë më të vetëdijshëm përsa i përket rëndësisë së pamjes së jashtme. Dhe një nga proble
Shëndosheni nga stresi? Mësoni zgjidhjen ideale Përse shëndoshemi kur jemi të stresuar? Stresi është një sinjal i trupit i cili njofton se diçka përreth nesh nuk shk
Jo më me mbjellje, shkencëtarët kanë zgjidhjen për rënien e flokëve Në ditët e sotme, njerëzit janë bërë më të vetëdijshëm përsa i përket rëndësisë së pamjes së jashtme. Dhe një nga proble
Basha nga Shkodra: Do e gjejmë një rrugë dalje nga kjo krizë Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ndodhet në një vizitë zyrtare në qytetin e Shkodrës. Gjatë fja
I besuari i Merkelit i dorëzon Vuçiçit zgjidhjen finale Kosovë-Serbi Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e CDU/CSU, Peter Beyer, gjatë takimit që ka pasur javën e kaluar me presidenti
Shkodra pa kryebashkiak, ish-deputeti propozon zgjidhjen Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga marrja e kreut të bashkisë së Shkodrës, pas publikimit të dokumentave nga Partia Demokra
Meta nis pushimet, i bën pyetje nga mali Ramës: Pse nuk keni veshë për të dëgjuar zgjidhjen e krizës? (VIDEO) Presidenti Ilir Meta dhe pse zyrtarisht ka nisur pushimet, ka reaguar për krizën politike në vend. Ai është shprehur:
Dieta apo palestër, mjekët japin zgjidhjen më të mirë Pra, doni të hiqni disa kilogramë nga trupi, por nuk po gjeni mënyrën e duhur për ta bërë këtë në mënyrën më të shëndets
Macron ka një plan për zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi Vizita e presidentit francez, Emanuel Macron në Beograd e ka qartësuar interesin e Francës për zgjidhjen e problemit mes
"Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!", Meta mesazh për zgjidhjen e krizës Presidenti Ilir Meta i qëndron asaj që ka thënë më parë, lidhur me zgjedhjet. Teksa e konsideron 30 qershorin, thjesht s
Meta thirrje palëve politike: Sa më parë dialog për zgjidhjen e krizës Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje palëve politike të ulen sa më parë në dialog për zgjidhjen e krizës
Gruevski i reagon Ciprasit: Ja e vërteta ime Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në FB, e përgënjeshtron kryeministrin e Greqisë, Aleksi
DW zbardh zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë, si do të arrihet marrëveshja? Mediumi publik gjerman duke u thirrur në burime brenda qeverisë gjermane thotë se zgjidhja ndërmjet Kosovës e Serbisë du