999 rezultate për

zgjidhjen

Thellohen mosmarrëveshjet qeveri - opozitë Opozita dhe qeveria në Maqedoni, jo vetëm që nuk po arrijnë bashkë konsensus, por përkundrazi është thelluar akoma dhe m
Vështirësitë me qarkullimin e gjakut, kinezët gjejnë zgjidhjen (FOTO LAJM) Kinezët janë të shquar për disa teknika relaksuese, të cilat përdoren për të larguar energjitë negative. Ata kanë vënë n
Veliaj falenderon Bushatin për zgjidhjen e cështjes së toponimeve Ministri i Miqënies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj falenderon ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati dhe stafin e tij për a
Rokanas optimist për zgjidhjen e cështjes së toponimeve Ambasadori grek në Tiranë, Leonidas Rokanas u shpreh optimist për zgjidhjen e cështjes së toponimeve në pasaportat e fëm
Lame propozon zgjidhjen për ngërçin e legalizimeve Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame kërkoi sot që politika të mos përzihet në procesin e legalizimeve. Duke iu referuar akuzave
KLD: Të fokusohemi në zgjidhjen e problemeve të drejtësisë Këshilli i Lartë i Drejtësisë shprehu sot keqardhjen ndaj deklaratave të Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Përmes një
Shqipëri- Greqi, grup pune për cështjet pronësore Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi shprehet se po punohet me diplomacinë me zgjidhjen juridike dhe ngritjen e ndjeshmërisë k
Daçiq: Serbia mbështet Ukrainën për zgjidhjen e krizës Gjatë një aktiviteti në Mitrovicën e veriut zëvendëskryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, dje ka deklaruar se Serbia
Haxhinasto: Qeveria e ka dhënë zgjidhjen për drejtuesit e furgonave Ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto u shpreh sot se qeveria e ka dhene pergjigjen për cështjen e furgonave ndërsa
Thaçi kërkon zgjidhjen e situatës së krujuar në UP Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me Ministrin e Arsimit Ramë Buja, për të diskutuar mbi situatën e kriju
Georgievski: "Maqedonia e Epërme" një bazë për zgjidhjen e kontestit Në një kohë kur Greqia si kryesuese e Bashkimit Evropian nuk duket se do të lëshojë pe në negociatat me Maqedoninë për k
Kutras: Shkupi jo i përkushtuar për zgjidhjen e çështjes së emrit Deklarata e Kryeministrit të Maqedonisë për CNN se Qeveria greke nuk është e gatshme për negociata për çështjen për emri
Maqedonia të angazhohet për zgjidhjen e kontestit të emrit Shefi i diplomacisë gjermane Frank Valter Shtajnmajer ka folur për zgjidhjen e kontestit të emrit të Maqedonisë. Ai ësh
Austria do të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve Kosovë-Serbi Austria do të shtojë interesimin e saj diplomatik për të ndihmuar në zgjidhjen e problemeve mes Kosovës dhe Serbisë.
Tërhiqet amendamenti, LSI dhe qeveria gjejnë zgjidhjen për fasonët Lëvizja Socialiste për Integrim tërheq përkohësisht amendamentin për mbajtjen të pandryshuar të tatim fitimit për biznes
PDIU apel qeverisë: Të zgjidhet çëshja çame Shoqata “Çamëria” Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Klubi i Patriotëve të Rinj i bënë sot thirrje shoqërisë dhe s
Gruevski: Shpresa të pakëta për zgjidhjen e emrit Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski po humb shpresat për mundësinë e zgjidhjes së kontestit të emrit me Greqinë g
Maqedoni, Tërhiqet vërejtja për zgjidhjen e emrit Deklarata e ambasadorit amerikan, Pol Wohlers, se identiteti i Maqedonisë duhet të ndërtohet mbi vlerat e përbashkëta të
Flamuj gjigand në Preshevë e Bujanoc (FOTOLAJM) Në Luginën e Preshevës sot po shënohet 101-vjetori i pavarësisë së shtetit shqiptar dhe Dita e Flamurit. Në Preshevë, Bu
Kontesti i emrit, ndërhyn edhe Franca Pas Gjermanisë edhe Franca angazhohet në zgjidhjen e emrit të Maqedonisë. Shteti i dytë i rëndësishëm i BE-së, duket