999 rezultate për

zgjidhjen

Sela: Takimet pa shqiptarë në Strasburg, të papranueshme "Nuk ekziston bllok i mirëfilltë për dalje nga kriza aktuale në Maqedoni". Kështu ka thënë për "ALSAT-M", Zijadin Sela,
Serbia s’hyn në BE pa zgjidhjen e çështjes së kufirit me Kosovën Bashkimi Evropian (BE), e ka pranuar Qipron pa zgjidhjen e çështjes së kufirit dhe prej atëherë kemi probleme me këtë çs
Ja çfarë propozon Ermira Mehmeti për zgjidhjen e situatës Deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti ka dalë me një propozim prej disa pikave, për tejkalimin e krizës aktuale politike në
Ramadani për Albeu.com: Me zgjidhjen e ngërçit politik do rilindë një tjetër Maqedoni Para pak ditësh lideri i opozitës në Maqedoni Zoran Zaev publikoi "bombën" nr.5 duke nxjerrë edhe një herë në skenë mëny
Ahmeti i kërkon ndihmë komisionerit Hahn për zgjidhjen e emrit Vetëm një javë pas takimit me euro komisarin Johanes Han, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i shkruan një letër. Kreu i BDI i
Kryetari i RDK-së takon këshilltarët e lartë të BE-së Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi, bashkë me anëtarin e Kryesisë Qëndrore Binas Pajaziti, takoi këshilltarët e lartë polit
Memedi: Qeveria teknike do ketë detyrë zgjidhjen e çështjes së emrit Kryetari i RDK-së Vesel Memedi takoi përfaqësues të lartë të OSBE në Shkup këshilltarin politik Seamus Taggart, si dhe z
Si e priti VMRO dhe BDI fitoren e SYRIZA-s? Fitorja e SYRIZA-s në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi, ka sjellë optimizëm te disa qarqe politike dhe int
Bisedimet Serbi-Kosovë model për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë Bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit për arritje të marrëveshjeve mund të ndiqen si model edhe në rastin e Maqedonisë
'Ëndrra' djallëzore e Beogradit, plane për të prishur pavarësinë e Kosovës Serbia vazhdon ëndrrën për një status tjetër nga ky i tashmi i pavarur i Kosovës. Pas dështimit të dhjetëra projekteve g
Nikolic: Pa zgjidhjen e cështjes së Kosovës Serbia nuk hyn në BE Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic është shprehur se Serbia ia ka bërë të qartë BE-së se pa zgjidhjen e cështjes së
Larg plakjes, shkencëtarët gjejnë zgjidhjen (FOTO LAJM) Shkencëtarët tashmë po punojnë për të na sjellë diçka magjike se si mund të na vonojnë plakjen. Ndonëse do ju duket si n
Maqedoni - Greqi, emri nuk ka zgjidhje Deklarata e ministrit të Jashtëm Nikola Popovski, se zgjidhja e emrit me Greqinë është shumë larg vlerësohet si një dekl
Thaçi: Kosova nuk ka kohë për të humbur Kryeministri Hashim Thaçi ka qenë sot në Vërmicë, ku ka komentuar edhe krizën politike në vend. Thaçi ka theksuar se
Zhgobar-liderëve: Gjejeni zgjidhjen, shpëtoni Kosovën Samuel Zhgobar iu ka bërë thirrje liderëve politikë në Kosovë që të mund ta gjejnë vetë zgjidhjen lidhur me krizën polit
Politikanët ta gjejnë zgjidhjen Ish-ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tina Kaidonov është shprehur se liderët partiakë kanë përgjegjëshmëri që ta nxjerri
Fatmir Sejdiu përfshihet në zgjidhjen e ngërçit politik Ish-presidenti, Fatmir Sejdiu, është përfshirë në zgjidhje të krizës politike në të cilën është futur vendi pas 17 korri
Amerika ofron mbështetje për zgjidhjen e ngërçit politik Zhvillimet e fundit në Kosovë dhe proceset nëpër të cilat po kalon vendi, kanë qenë në fokus të diskutimeve që president
Apple jep zgjidhjen për problemet me iPhone 6 dhe 6 Plus: Ja linku! Pas ankesave të humbjes së disa shërbimeve të smart phone-it nga shkarkimi i programit iOS8.0.1, Apple sapo ka shpjeguar
Kur do zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë? Njohës të çështjeve të diplomacisë shprehen se gjithnjë e më pak shpresa ka që Maqedonia të zgjidhë kontestin e emrit me