E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

zgjidhjen

RDK: Nuk ka zgjedhje pa zgjidhje Rilindja Demokratike Kombëtare në kontinuitet ka qenë avangarde në qëndrimet e saja publike dhe ka anticipuar shumë feno
Thaçi takon Hahnin: PDSH do e respektojë Marrëveshjen Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, po takohet në këto momente me komisionerin Johannes Hahn.
Der Standard: Ndërmjetësues i posaçëm per zgjidhjen e krizës në Kosovë Gazeta austriake "Der Standard" i ka kushtuar një shkrim aktualitetit në Kosovë, ku tregohet mundësia e ardhjes së një n
Mustafa: Mirëpres iniciativën e presidentes për zgjidhjen e krizës Ka përfunduar takimi midis presidentes Atifete Jahjaga dhe Kryeministri. Pas takimit, Isa Mustafa në një prononcim të sh
Meta në Kosovë për të ndërmjetësuar zgjidhjen e krizës Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, së bashku me dy personalitete të shquara publike, këto ditë do të vijë në
Ahmeti letër Hanit: Të bashkëpunojmë për Integrimin e Maqedonisë në BE Lideri i BDI-së Ali Ahmeti përmes një letre i është drejtuar komisarit për zgjerim Johanes Han. Ai me këtë rast shpreh v
Ahmeti letër Hahn-it: Unë dhe BDI, partnerë të BE-së dhe SHBA-ve Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i ka dërguar një letër komisionerit për zgjerim dhe fqinjësi t
Nimic: Është koha për zgjidhjen e emrit "Ka ardhur koha që te zgjidhet çështja e emrit. Zgjidhja mund të jetë emër i komplikuar me përcaktim gjeografik në të ci
Veliaj nxjerr nga lokali Fatos Nanon Bashkia e Tiranës ka vendosur që të zgjidhë kontratën e qirasë me restorantin "Pulëbardha" që është në pronësi të bashkë
Ilir Deda e sheh zgjidhjen te referendumi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, ka thënë se, Kuvendi nuk duhet të mbajë seancë pa arritjen e një marrëveshj
24 orë kohë për zgjidhjen e Prokurorit Special Në Maqedoni ende nuk dihet se kush do të zgjidhet si Prokurori Special. Partitë politike VMRO – DPMNE, LSDM, BDI dhe PDS
Vjeshtë e nxehtë politike në Maqedoni, ja axhenda e pritshme Deri tani nuk është rënë dakord për asnjë prej pikave të marrëveshjes, por gjithësesi, grupet e punës do të qëndrojnë pu
Bushati-Kotzias shprehin vullnetin për zgjidhjen e problemeve të përbashkëta Në deklaratën e përbashkët për media, Bushati dhe Kotzias shprehën vullnetin për zgjidhjen e problemeve të përbashkëta.
Paralajmëmi i Hahn në Twitter: Momenti kyç për zgjidhjen e krizës Komisari evropian për Politika të Fqinjësisë së Mirë dhe Zgjerimin, Johaness Hahn, ka paralajmëruar vizitën e tij të nes
Nuland sot në shkup, kërkon zgjidhjen nga liderët Zv/sekretarja e shtetit amerikan, Victoria Nuland fillon takimet zyrtare sot në Maqedoni duke takuar liderin e BDI-së Al
Mogherini do të rregullojë "gabimet" e Hahn Bashkimi Evropian nuk e përjashton mundësinë për një qasje të re në zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni, mëson e për
Ivanov: Liderët të gjejnë zgjidhjen sa më parë Liderët në Maqedoni duhet t’i rrëzojnë muret mentale përmes dialogut, të vijnë deri te zgjidhja me të cilën do të tejkal
Propozime të reja për zgjidhjen e krizës në Greqi? Në orën 19:00, Eurozona do të mbajë një takim urgjent për Greqinë. Ministrat e Financave të Eurozonës do të mbajnë një k
Zaev: 26 Qershori, dita e fundit për zgjidhjen e krizës Lideri i LSDM-së Zoran Zaev është shprehur se kriza politike në Maqedoni pritet të zgjidhet deri më 26 qershor. Sip
Gruevski paralajmërohet nga “Qytetarët për Maqedoninë” Rrjeti i organizatave joqeveritare “Qytetarët për Maqedoninë” dhe partitë opozitare kanë paralajmëruar kryeministrin Gru