999 rezultate për

zgjidhja

CEZ/ Rama zbulon përplasjet me Çekinë: Ne fituam nga zgjidhja miqësore (VIDEO) Update-Një përplasje e fortë është krijuar mes kryeministrit Rama dhe deputetes së PD, Jorida Tabaku, teksa kjo e fundit
Dhimbjet e gjurit tani mund të kurohen në shtëpi! Ja zgjidhja Dhimbja e gjunjëve, e cila nuk kalon kurrë, limiton veprimet më të vogla të jetës së përditshme. Si mund të mos vuan
Konsumoni hudhra sepse era e keqe nuk është më një problem, ja zgjidhja Shkencëtarët nga Universiteti Shtetëror i Ohajos thonë se kanë për erën e padurueshme të hudhrës e ka një zgjidhje dhe a
Dhimbje këmbësh pas një dite të lodhshme? Ja zgjidhja Një ditë e lodhshme dhe e ngarkuar ndihet më shumë në darkë atëhër kur je jeni gati të pushoni, fillon dhimbja e këmbëve
Shpenzoni shumë energji? Ja zgjidhja e rekomanduar Nëse keni natyrë kursimtare apo jeni të detyruar të kurseni energjinë për shkak të shumës që do jeni të detyruar të pagu
Amnistia, më shumë se 400 të dënuar do të lirohen për Vit të Ri Burgjet shqiptare janë të tejmbushura dhe kjo është konfirmuar edhe nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit gjatë disa verifik
Basha me banorët e Sukthit: Zgjidhja është një qeveri e njerëzve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi familjet e përmbytura në fshatin Rrushkull në Durrës, ku mbi 15 sh
Probleme me rënien e flokëve? Ja zgjidhja Problemet e flokëve në vjeshtë janë problemi që e ndeshim të gjithë, pavarësisht nga mosha. Mund të jenë një sërë fa
Zenuni: Jam sa shqiptar aq edhe italian, nuk e di kë do zgjidhja 19 vjeçari Federiko Zenuni është një ndër të rinjtë shqiptar në futbollin Italian që vlerësohet shumë për të ardhmen e k
Zgjidhja e drejt e çështjes çame është premisë për lirinë e Gadishullim Ilirik Nga Tahir Veliu Nëse deri dje, çështja e trojeve shqiptare nën pushtimin grek ishte vetëm një çështje për ne shq
Keni nevojë për motivim? Ja zgjidhja më e mirë Sipas studimeve, shumica e njerzëve janë më të motivuar nga uria sesa nga frika, etja apo vetmia. Hulumtimi i kryer n
Kjo kuti do mbajë fëmijët tuaj larg internetit (VIDEO) Lajm i mirë për të gjithë ata që duan të shpenzojnë pak kohë larg celularëve dhe internetin, por e kanë të pamundur.
Ja çfarë fshihet pas nepsit për ushqime të ndryshme Një nga mënyrat sesi trupi na dërgon sinjale janë edhe “nepset” për ushqime të caktuara. Ja se çfarë do të thotë tru
Peshqirë gjithmonë të butë? Ja zgjidhja Sekretin e mbajtjes të peshqirëve gjithmonë të butë dhe të bardhë me sa duket, e dinë vetëm hotelet me pesë yje dhe indu
Jo më shenja pas lindjes, ja zgjidhja Nëse ka diçka që femrat e urrejnë pas lindjes, padyshim që janë shenjat e lindjes të cilat ngelen për një kohë të gjatë
Probleme lythat? Ja zgjidhja më efikase (VIDEO) Lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuara nga një infeksion viral specifikisht nga virusi HPV (human papilloma virus).
Probleme me celulitin, ja zgjidhja e cila e eliminon atë përgjithmonë Sado trupa të mirë të kemi, përsëri gjejmë diçka që s’na pëlqen… Dhe çuditërisht të gjitha përqëndrohemi tek i njëjti “d
Kërkoni një model perfekt për flokët tuaja? Ja zgjidhja më e rekomandueshme (FOTO LAJM) Modeli universal i cili mendohet se mund ta mbajë çdo femër padyshim që është ‘clavicut’ ose flokët të shtrira deri tek
Doni të ushtroheni po nuk keni motivimin e duhur ? Ja zgjidhja Të gjesh motivimin për t’u stërvitur është çelësi i suksesit për të pasur një trup të mirë. Në shoqërinë e sotme të
Ju dhëmbin gjunjët, ja zgjidhja (VIDEO) Dhembja e gjunjëve është një ndër problemet të cilat nëse nuk kurohet mund të përkeqësohet apo të bëhet kronike. Ju