999 rezultate për

zgjidhja

Nimetz mesazh qeverisë së re: Zgjidhja e emrit, prioritet i lartë i qeverisë së re Ndërmjetësuesi për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, Mattew Nimetz, ka thënë se zgjidhja e çështjes së emrit
Zgjidhja e krizës, PAA tërheq ankimimin nga Kolegji Zgjedhor Vetëm disa orë pas paktit të arritur mes kryeministrit Rama dhe kryedemokratit Basha, Partia Agrare Ambientaliste ka tër
Zgjidhja e krizës, Vangjeli zbulon pse Rama nuk shtyn zgjedhjet Sot pritet që PD të dalë zyrtarisht në një vendim mbi ofertën e zëvëndës-ndihmë sekretari Yee. I ftuar në”Opinion” Lo
Zgjidhja e krizës politike, ministri i LSI-së: Ka ende shpresë… Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti i pyetur në lidhje me situatën politike në vend, tha se 18 qershori është një datë
Zgjidhja e krizës, LSI: Ka akoma kohë, zgjedhjet të shtyhen… Kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka deklaruar se ka ende shanse që opozita dhe Lulzim Basha të dialogojë për të hyrë në zgje
Koço Kokëdhima shpreh dëshirën: Dua të bëhem kryeministër Gjatë një takimi me socialistët dhe mbështetësit e partisë ZGJIDHJA në Pogradec, drejtuesi i saj, Koço Kokëdhima deklaro
Gjendet zgjidhja e shumëpritur? Ja oferta e fundit e Ramës për Bashën Është zbardhur oferta e fundit e kryeministrit Rama për kreun e PD-së, Lulzim Basha. Oferta është bërë në tryezën e Pres
Takimi Rama-Basha, reagon Kokëdhima: Pazare e teatro shekspiriane Ndërkohë që në Presidencë po zhvillohet takimi mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramën për të gjetur një zgjidhje për krizën pol
Kjo është zgjidhja e duhur për të hequr qafe aknet në fytyrë Nëse keni problem me akne dhe me pore të hapura, atëherë kjo është zgjidhja e duhur për lëkurën tuaj. Uthulla e mollës b
Zgjidhja e krizës politike, Rama takim “kokë më kokë” me Metën Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta pas takimit me ambasadorët Lu e Vlahutin, po zhvillon një takim kokë më kokë në zyrën e t
Zgjidhja e krizës është në duart e LSDM-së dhe VMRO-së Shumica parlamentare në Maqedoni e përbërë nga social-demokratët dhe dy partitë shqiptare BDI dhe Aleanca për Shqiptarët
KRIZA POLITIKE/ Aleati i Ramës: Zgjidhja në tavolinë Aleati i Partisë Socialiste, kreu i PDS-së Paskal Milo, kërkon gjetjen e zgjidhjes së krizës në tavolinën e dialogut dhe
Zgjidhja e krizës nga PPE, Basha i përgjigjet ashpër Metës Kreu i PD-së Lulzim Bash aka reaguar pas takimit Rama-Meta dhe vendimit të kërkuar asistencë nga PPE për të zgjidhur kri
Deputeti i VMRO: Zgjidhja është e thjeshtë, refuzoni Platformën Shqiptare Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së Dimitar Stevananxhija, ka thënë gjatë seancës konstituive të mbajtur sot, se zgjidhj
Ambasadorja gjermane: Zgjidhni kryeparlamentarin Ambasadorja e Gjermanisë, Kristine Althauzer, ka deklaruar se Maqedonia do të duhet të zgjedhë sa më shpejtë kreun e ri
SIRIA/ G7 nuk bie dakord për Rusinë Ministrat e G7 të cilët u mblodhën në Romë për të arritur në në marrëveshje të përbashkët për izolimin e presidentit të
Zgjidhja e krizës, 38 propozimet që ndajnë PS, PD, LSI dhe PDIU-në Kryeministri Edi Rama, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, kryetari i LSI, Ilir Meta, ish-kryeministri Sali Berisha dhe k
Feroxhi: Zgjidhja e krizës, kusht kyç për eurointegrimet Drejtori i Institutit italian për marrëdhënie ndërkombëtare, ambasadori Ferdinando Neli Feroxhi, i cili po zhvillon një
Dorëzohet Aleati i Bashës: Ja zgjidhja për të dalë nga protesta Aleati i Partisë Demokratike Dashamir Shehi ka treguar zgjidhjen alternative nëse Rama nuk pranon kushtin krysor të opoz
Meta-Kokëdhima, mesazh Ramës para “1 Prillit” Kryetari i LSI-së Ilir Meta ditën e sotme ka zhvilluar me themeluesin e Lëvizjes ZGJIDHJA në PS, Koço Kokëdhima. Mëso