999 rezultate për

zgjidhja

Kosova të ndahet si Gjermania, kjo është zgjidhja Serbia dhe Kosova me siguri se marrëdhëniet do t’i rregullojnë sipas modelit të dy Gjermanive, ka deklaruar drejtori i F
Gjendet zgjidhja për manjakët që ngacmojnë vajzat në autobus Ekuadori ka gjetur një zgjidhje perfekte për të parandaluar ngacmimet seksuale në autobusët publik. Në rast se ndjehe
Sinani: Njëherë gjuha shqipe, pastaj zgjidhja e problemeve tjera Arsim Sinani nga Qendra për Studime Ndërkombëtare dhe Hulumtime Ballkanike vlerëson se ligji që rregullon përdorimin zyr
Shekerinska: Për anëtarësim në NATO nevojitet zgjidhja e emrit Çdo shtet duhet ta garantojë sigurinë e tij pa asnjë dalim dhe që të bëhet anëtar i NATO-s duhet të japë garanci se sjel
Zgjidhja praktike për ta bërë shtëpinë tuaj të duket më e madhe Zgjidhja praktike për ta bërë shtëpinë tuaj të duket më e madhe Vërtetë, ne nuk mund të lëvizim mure me një lëvizje t
The Guardian: Moszgjidhja e çështjes së emrit, do ta dëmtonte BE Nëse mosmarrëveshja e gjatë mes Greqisë dhe Maqedonisë mbi çështjen e emrit nuk arrin të zgjidhet para takimit të ardhsh
Takimi Merkel-Zaev: Zgjidhja e emrit duhet të bëhet me kompromis (FOTO LAJM) Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, është takuar sot në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku temë diskutim
Kjo është zgjidhja e statusit të Kosovës për diplomatin serb Rezoluta e 1244 e Këshillit të Sigurimit të KB-së nga 10 qershori i vitit 1999 është vendimi përfundimtar për statusin e
Gjendet zgjidhja më e mirë, pranë flamurit kombëtar do të vendoset edhe i Kosovës Departamenti i Protokollit të Shtetit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme nesër do ta vendos flam
Qeveria Haradinaj mund ta mbështesë marrëveshjen e demarkacionit me një kusht Gjate ditës së djeshme është raportuar në media për një vizitë të zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj në Malin e Zi, por
Zaev: Referendumi, garanci shtesë edhe për Greqinë Kryeministri, Zoran Zaev, pret që deri nga mesi i vitit të gjendet zgjidhje për kontestin 25-vjeçar për emrin me Greqinë
Zgjidhja për buzë të çara, këtë duhet të përdorni Në treg ka shumë produkte që ndihmojnë për të mbajtur buzët të buta. Megjithatë, shumë nga këto produkte janë të sht
Ahmeti për "Kathimerini": Zgjidhja me Greqinë sipas modelit me Bullgarinë Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka dhënë një intervistë për gazetën greke “Kathimerini”, ku propozon që çështja e emrit të
Maqedonia heq dorë nga emri i aeroportit dhe autostradës Aeroporti nuk do të quhet më "Aleksandri i Madh" dhe autostrada nuk do të quhet më "Aleksandri Maqedonas". Ky i fund
Spiunllëku, zgjidhja jonë e vettingut, apo...! nga Genti Pulti - “Spiun, majmun, sapun….” është batuta e një filmi shqiptar që të bie ndërmend këto ditë kur dëgjoj
Zgjidhja e emrit, Cipras do marr parasysh qëndrimin e Kishës greke Kryeministri grek, Aleksis Cipras i garantoi Kishës Greke se do ta marrë parasysh qëndrimin e saj në negociatat për emri
Emri i ri i Maqedonisë, Qeveria greke nuk konfirmon propozimet e përfolura Qeveria e Greqisë as nuk konfirmon por as nuk e hedh poshtë dokumentin jozyrtar që dje qarkullonte nëpër mediat , sipas
Zgjidhja për kishën ortodokse të Maqedonisë është vetëm përmes kishës ortodokse serbe Kërkesa e kishës maqedonase që ajo bullgare të jetë kishë amë, nuk ka asnjë bazë kanonike dhe historike dhe është dëshmi
Haradinaj: Miqve u themi edhe jo (VIDEO) Kryeministri Ramush Haradinaj, në Emisionin “Jeta në Kosovë” të enjten që shkoi u pyet edhe për demarkacionin, si penges
Doni të hani picë por pa shtuar kile? Kjo është zgjidhja Nëse e adhuroni picën por në fakt organizmi nuk jua lejon që të vazhdoni t'i hani rregullisht, ka diçka për të bërë.