999 rezultate për

zgjidhja

Opozita, Dashamir Shehi: Zgjidhja vjen përmes një marrëveshje me garanci ndërkombëtare Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mun
Shkoni shumë shpesh në tualet? Kjo është zgjidhja natyrale Një person me një fshikëz tepër aktivë e njeh ndjenjën e panikut apo nevojës urgjente për të shkuar në tualet. Ndonjëher
Ëndërroni buzë të plota por i druheni ndërhyrjeve, kjo është zgjidhja perfekte Padyshim se të gjithë njerëzit kanë dëshirë që të duken sa më mirë dhe ta kenë një pamje fizike pa asnjë të metë. Por
Uthull molle, zgjidhja ideale për të humbur kilogramët e tepërt Uthullës e mollës është një ilaç i fuqishëm natyral për të humbur peshë lehtë, në mënyrë të thjeshtë e të shëndetshme, p
Nuk flini rehat nga i nxehti, kjo është zgjidhja e ekspertëve Ekspertët thonë se një prej zgjidhjeve më të mira për netët e nxehta është të flini zhveshur. Sipas tyre, kjo sjell shum
Ju bien flokët? Kjo është zgjidhja Çaji i gjelbër ka plotë vitamina esenciale, duke përfshirë vitaminën B, e cila ndihmon në kontrollimin e rënies së flokë
Gjendet zgjidhja për familjet maqedonase që jetonin në teatrin francez Është një burim lehtësimi për tre familje nga Maqedonia e Veriut. Deri më 26 maj ato kanë pasur afat për t`u larguar nga
Kosova, e kërcënuar nga gjarpri i shtëpisë: Thaçi merr goditjen e radhës Ish-ambasadori i Shqipërisë që kishte shërbyer në Prishtinë, Islam Lauka, thotë se Kosova është e rrezikuar nga gjarpri
Brnabiç zbulon sekretin e vitit, ja kur arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi Kryeministrja e Serbisë, Ana Branbiq, ka dhënë një afat të ri kohorë se kur do të mund të arrihet marrëveshja ndërmjet K
Rrëfimi prekës, serbët më detyruan të zgjidhja se cili djalë do të më vritej Krimet serbe mbi popullsinë civile në Kosovë gjatë luftës kanë qenë të tmerrshme. Një rast tronditës tregohet nga një
Jo pak njerëz kanë probleme me zbokthin, kjo është zgjidhja Aspirina është një nga analgjezikët (barna kundër dhimbjeve) më të përdorur. Është e mundur që të gjendet në çdo shtëpi.
Keni bërë aksident dhe kompania nuk ju dëmshpërblen? Zgjidhja është me një "click" Nëse keni bërë një aksident dhe kompania që ju ka blerë riskun nuk ju dëmshbpërblen sipas kontratës, tashmë keni mundesi
Së shpejti zgjidhja për fuqizimin e baterisë së telefonit Një nga problemet që po hasë thuajse gjithë shoqëria sidomos mosha e papë dhe e dytë është problemi I karikimit të bater
Zëri i Amerikës: Opozita po përgatitet për zgjedhje të parakohshme Në Shqipëri forca e kryesore e opozitës, Partia demokratike, deklaroi sot se sipas saj zgjidhja politike e vendit duhet
Ujë me kripë, zgjidhja për t’i shpëtuar gripit Të themi të drejtën, në vendin tonë ka patur një luhatje temperaturash të frikshme, që ka sjellë edhe gripin dhe të ftoh
Demi: Derbi fitore morali, por unë do zgjidhja titullin Partizani “ngjyrosi” sërish me të kuqe derbin e kryeqytetit, ndërsa presidenti Gazmend Demi nuk e fshehu kënaqësinë për
Qosja në krah të Thaçit: E ndajmë Kosovën Akademiku kosovar Rexhep Qosja është pro idesë së “korrigjimit të kufijve” me Serbinë, por thotë se kjo nuk është termin
Për të gjitha vajzat që duan të duken të gjata, kjo është zgjidhja Një problem i madh me vajzat që nuk jaën shumë të gjata është mënyra sesi i zgjedhin xhinset. Nëse doni që të doni të
"Kredi të buta dhe banesa sociale", kjo është zgjidhja e Gjiknurit për banorët në Astir Ditët e fundit, shembja e banesave të Astiri ka qenë një nga problematikat kryesore. Për këtë Ministri Damian Gjiknur
Kurz sot vjen në Kosovë, a do të gjendet zgjidhja për dialogun? Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz pritet që mbrëmjen e sotme të arrijë në Kosovë. Pas një vizite në Serbi, kancelari