999 rezultate për

zgjidhen

“Kuizi Evropa 2013”, përzgjidhen shkollat më të mira Në një ceremoni solemne është bërë përzgjedhja e shkollave pjesëmarrëse për garën "Kuizi Evropa 2013", e cila realizohet
Miratohet ndarja e mandateve, deputetët zgjidhen sipas formulës së vitit 2009 Update- Me votat e maxhorances kuvendi ka miratuar ndarjen e mandateve te deputeteve per zgjedhjet e 23 qershorit sipas
Dëmtimi i varrezave, Zhbogar: Problemet zgjidhen mes të gjallëve Gjatë një vizite në komunën e Prizrenit Ministrja e Integrimit Vlora Çitaku dënoi sulmin dhe dëmtimin e varrezave Orto
Cështja e përmendores së UÇPMB-së, BE: Zgjidheni vetë Zyrtarët e Bashkimit Europian kanë preferuar të mos komentojnë çështjen e përmendores së UÇPMB’së në Preshevë, ndërsa ka
Gjykata Administrative, Nishani: Të zgjidhen gjyqtarë profesionistë Presidenti Bujar Nishani ka kërkuar sot një proces transparent në përzgjedhjen e gjyqtarëve të Gjykatave administrative.
Kupa e Konfederatave, zgjidhen 6 qytetet (FOTO LAJM) FIFA ka zyrtarizuar gjashtë qytetet braziliane që në verën e ardhshme do të presin Kupën e Konfederatave, kompeticion ky
Zgjidhen këngëtarët e festivalit të këngës në RTSH Në datat 20, 21 dhe 22 dhjetor rikthehet Festivali i Këngës në RTSH, edicioni i 51, ku do të konkurojnë 26 artistë. Në
Zgjidhen Prokurorët e rinj, vetëm 1 shqiptar Këshilli i Prokurorëve Publik të Maqedonisë sot bëri të ditur se në mbledhjen e ditës së sotme janë zgjedhur prokurorë p
Kreu i KQZ, zgjidhen 4 finalistët Pas seancave degjimore Komisioni i Ligjeve ka perzgjedhur kater finalistet per kreun e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.
Kështu zgjidhen mosmarrëveshjet në Rusi (FOTO LAJM) Situata të tilla mund të kenë ndodhur edhe në Shqipëri. Në fotot më lartë do të shikoni disa situata se si shoferë të nd
LB: Të zgjidhen çështjet në Maqedoni dhe Luginë Lëvizja për Bashkim, subjekti politik parlamentar në Kosovë vlerëson se ngjarjet e 10 viteve të fundit dhe sidomos ato t
Reforma zgjedhore, Uollfarth: Të zgjidhen cështjet teknike Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Uollfarth ka ripërsëritur apelin e tij për të zgjidhur cështjet teknike për të vaz
Problemet në Kosovë "të zgjidhen përmes dialogut" Serbia dhe BE-ja “mbeten të vendosura për zgjidhjen e të gjitha problemeve në Kosovë vetëm me anë të dialogut”, është th
Kritikat e BE, Orban: Problemet mund të zgjidhen shumë lehtë Pas kritikave të shumta të bëra nga parlamentarët e BE-së kryeministri hungarez, Viktor Orban gjatë një fjalimi të shkur
Përzgjidhen gjysmëfinalistët e “Këngës Magjike” Janë shpallur gjysmëfinalistët e “Këngës Magjike 2011”. Dy netët ku do të performojnë 48 këngëtarët gjysmëfinalistë do t
Problemet në Ballkan zgjidhen vetëm me dialog Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov dhe homologu i tij boshnjak, Zhelko Komshiq biseduan sot në Shkup për cështjet e
Jugu i Serbisë kërkon bashkim me Kosovën Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Jonuz Musliu vlerësoi se të gjithë shqiptarët nga jugu i Serbisë dëshirojnë që
“Të zgjidhen problemet Beograd-Prishtinë” SHBA ka shprehur shqetësimin për zgjidhjen e problemeve të tregtisë ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. “Para incidentev
Incidenti mediatik rrezikon Maqedoninë Komisioni Evropian ka dënuar incidentin që ndodhi para disa ditësh në parlamentin Evropian gjatë debatit për mediat në M
Regjistrimi, zgjidhen mosmarrëveshjet Burime qeveritare njoftojnë se është zgjidhur problemi në punën e komisionit shtetëror për regjistrim vetëm pas ndërhyrj