999 rezultate për

zgjidhen

"Nxehet" Ban: Zgjidheni krizën Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon është shprehur se ndihet i brengosur nga kriza politike që ka përfshirë K
Problemet e Maqedonisë nuk zgjidhen në samitin e NATO-s Shefi i diplomacisë së Gjermanisë, Frank Vllter Shtanmajer është shprehur se në samitin e NATO-s nuk pritet të ketë befa
Zgjidhen aktorët që do luajnë rolin e Houston dhe Brown Tashmë janë përzgjedhur aktorët të cilët do të luajnë rolin e Whitney Houston dhe Bobby Brown. Dy aktorët e rinj dhe të
Reshjet e shiut nuk e zgjidhën problemin e ujit Gjatë javës së kaluar jënë shënuar reshje të mëdha shiu në të gjithë Kosovën, por ky fakt nuk e ka zgjidhur problemin e
Përzgjidhen projektet në Art dhe Kulturë në MK Ministria e Kulturës mbylli dje procesin e vlerësimit të projekt-propozimeve në fushat e artit, kulturës dhe trashëgimis
FSHF, zgjidhen dy zv/presidentët e rinj Lutfi Nuri dhe Edvin Libohova janë dy zëvendëspresidentët e rinj të Federatës Shqiptare të Futbollit. Gjithçka është zyr
Përzgjidhen tre kandidatë për Avokat të Popullit në Kosovë Përzgjidhen tre kandidatura nga 22 konkurrentët që konkuruan për postin e Avokatit të Popullit të Kosovës. Tre kandidatu
Bushati-Venizelos: Toponimet të zgjidhen sipas praktikave ndërkombëtare Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u shpreh sot gjatë një konferece të përbashkët për shtyp me homologun grek se është gj
Zgjidhen kryesuesit e veriut të Mitrovicës Këshilltarët e Kuvendit Komunal në veri të Mitrovicës, mbrëmë rrerh mesnatës kanë zgjedhur kryesuesen e kuvendit me voti
Vulin: “Statusi i Kosovës” nuk zgjidhet në Kapitullin 35 Ministri pa portofol në qeverinë e Serbisë i ngarkuar për Kosovën, Aleksandar Vulin, është shprehur për mediat serbe se
Cështjet e hapura me Serbinë do të zgjidhen me dialog Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri shprehet se deklaratat e kryeministrit serb, Ivica Daçiq, për shkëmbim ter
Drejtorët e DAR do të zgjidhen përmes konkursit Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla premtoi sot dhënien fund të militantizmit dhe korruptimit të shkolles përmes emerim
Zgjidhen nënkryetarët e rinj të PDSH-së Kuvendi qendror i PDSH-së ka zgjedhur kryesinë e re partiake. Ai mbrëmë ka zvogëluar numrin e kryesisë, ndërsa ditën e s
Pakistan, përgjaken zgjedhjet (FOTO-LAJM) Është regjistruar atentati i parë gjatë procesit të zgjedhjeve në Pakistan. Të paktën 11 persona kanë gjetur vdekjen dhe
Përzgjidhen gjashtë boceta për shtatoren e Ibrahim Rugovës Komisioni profesional i emëruar nga Komuna e Prishtinës, ka bërë përzgjedhjen artistike të shtatores së Presidentit të n
Zgjidhen tre prokurorë publikë Janë zgjedhur sot nga Këshilli i Prokurorëve Publikë të Maqedonisë tre prokurorë publikë. Një prokuror publik në Prokuro
Xhaferi-Petkov: Kontestet zgjidhen me bashkëpunim Talat Xheferri, ministër Mbrotjes është takuar me ambasadorin e Republikës së Bullgarisë, Ivan Petkov. Ata janë dakordua
Derbi i Ballkanit flet kroatisht (VIDEO) Pritej të ishte një ndeshje e luftuar, pasojë dhe e rivalitetit që ekzistonte jashtë fushe mes Kroacisë dhe Serbisë, por
Lista e deputetëve, Braçe: Nuk ka asnjë kriter dhe parim për përzgjedhjen Deputeti i Partisë Socialiste Ejon Braçe ka sqaruar miqtë e tij në Facebook por edhe opinionin publik se nuk ka asnjë të
Pomeroj: Merrni shenbull nga Kongresi Amerikan Çështjet e hapura, siç ishte rasti me buxhetin, duhet të zgjidhen në procedurë kuvendore, në pajtim me qeverisjen e të d