999 rezultate për

zgjidhen

Ja formulari i dekriminalizmit që duhet të plotësojnë deputetët Partia Demokratike i kërkoi Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta kërkesën për të mbledhur në seancën e së enjtes aktet nënli
Zyra e BE-së: Dallimet politike nuk zgjidhen me një takim me liderët Pas takimit të presidentes Atifeta Jahjaga me lidërit e partive më të mëdha politike në vend, zyra e BE-së ka dalë me nj
Mustafa e Thaçi komentojnë nismën e Presidentes: Problemet zgjidhen vetëm me dialog Kryeministri i vendit Isa Mustafa, pas takimit me veteranët e UÇK-së, ka folur edhe për dialogun me opozitën të ftuar ng
Mustafa: Problemet nuk zgjidhen me gaz lotsjellës, molotov e dhunë Kryeministri Isa Mustafa është shprehur se problemet në vend nuk zgjidhen me gaz lotsjellës, koktej molotovi e dhunë. Kë
LR-PDSH apel eurodeputetëve: Shpresat për zgjedhje të drejta po veniten Levizja per Reforma ne PDSH pershendet viziten e tre eurodeputeteve ne Maqedoni, por nderkohe u ben dhe thirrje qe ti sh
Nis takimi 4 liderëve Update - Liderët e katër partive kryesore ne vend kanë nisur takimin e paralajmeruar dite me pare Ata jane takuar në Klu
Ditën e martë takimi i katër liderëve Liderët e katër partive më të mëdha politike, të cilët janë nënshkruese të Marrëveshjes së 2 qershorit, do të takohen di
Arrihet marrëveshja për rregullativën zgjedhore Pas 18 orësh bisedime, grupet e punës të Marrëveshjes së Përzhinos arritën sot një marrëveshje për rregullativën zgjedho
Nikolla: Tekstet në shkolla të përzgjidhen nga mësuesit Ministrja e Arsimit është shprehur se tekstet në shkolla do të përzgjidhen nga mësuesit, kjo referuar denoncimeve për ga
Muhaxheri: Zgjidheni fjalorin, njerëzit po theren me thika Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, në komunën e Pejës, Arton Muhaxheri, deklaron se gjuha e ashpër që përdoret nga aktorët
Zgjidhen anëtarët e bordit të RTK-së, ja emrat Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozimin e Komisionit për Media për anëtarë të bordit të Radio Televizionit të Kosovës,
Vuçiç vendos afate: Deri më 27 gusht do të zgjidhen mosmarrëveshjet me Prishtinën Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se vazhdimi i dialogut Beograd- Prishtinë, përkatësisht raundi i r
10 kandidatët për futbollistin e vitit (FOTO LAJM) UEFA ka publikuar listën e kandidatëve për lojtarin më të mirë të këtij viti. Bie në sy dominimi i Juventusit me plotë 5
Der Standard: Kriminelët zgjidhen kryebashkiakë! Këto ishin zgjedhjet e para, që kur Shqipëria mori statusin e vendit kandidat. Misioni i vëzhguesve ndërkombëtarë të OSB
RDK: Zgjedhjet "demokratike" nuk zgjidhen me qeveri kalimtare 3-mujore Rilindja Demokratike Kombëtare rithekson qëndrimin e saj për të satën herë se vendi ballafaqohet me një krizë të thellë
NYT për kosovarët: Dje luftuan për tokën e tyre, sot largohen Edhe gazeta prestigjoze amerikane, "New York Times", i kushton jo pak hapësirë largimit të kosovarëve nga vendi i tyre.
Serie A, Top 10 wags-at më të kërkuara (FOTO LAJM) Futbolli bëhet edhe më i bukur për shkak të atyre, partnereve të lojtarëve. Shpesh herë ato vijnë nga bota e modës dhe k
Reagon edhe BDI: Dënojmë çdo veprim antiligjor Bashkimi Demokratik për Integrim pas publikimit të përgjimeve nga LSDM ka reaguar përmes një njoftimi për media. Në n
PEK: Të shmanget dhuna në protesta Partia Ekologjike e Kosovës, përmes një komunikate për media, bënë thirrje që në protestën e nesërme të mos përdoret dhu
Si zgjidhen problemet në çift? Mosmarrëveshjet në një marrëdhënie në çift lindin për arsye nga më të ndryshmet, ato janë të pafundme, asnjëherë nuk mun