999 rezultate për

zgjedhor

KQZ-ja në Kosovë, e para në rajon për vonesën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, ka hyrë në muajin e dytë që prej mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare më 6 teto
Vonimi i rezultateve të zgjedhjeve në Kosovë, KQZ i shpjegon arsyen qytetarëve Kryetarja e KQZ-së së Kosovës, Valdete Daka, i ëhstë drejtuar sot qytetarëve të Kosovës me një deklaratë në të cilën shp
Anulohen votat serbe me postë, rinumërim rreth 1500 vendvotime Të hënën, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, vendosi të anulojë votat e dërguara me postë nga Serbia si dhe të
Opozita vijon punën paralelisht me Kuvendin: Ja tre çështjet që do diskutojmë Opozita dhe maxhoranca po vijojnë punën paralelisht për Reformën Zgjedhore, ku secila po punojnë nga një draft. Sipas in
Reformën Zgjedhore, Hajdari zbulon çfarë u fol brenda dyerve të mbyllura Deputetja Rudina Hajdari pak pas përfundimit të mbledhjes me dyer të mbyllura të Komisionit Parlamentar të Reformës Zgje
Plas në Reformën Zgjedhore, Gjiknuri sulmon Gjuzin: Dil jashtë Është shoqëruar me debate mbledhja e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Bashkëkryetarja Rudina Hajdari i dha fjalën pë
"S'dua ta shoh fytyrën", zbardhet debati me dyer të mbyllura për Reformën Zgjedhore Në mbledhjen me dyer të mbyllura të Komisionit të Reformës Zgjedhore, debatet dhe përplasjet mes opozitës parlamentare d
Hajdari: Sistemi ynë politik është i kalbur Rudina Hajdari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook përsa i përket kryebashkiakë socialistë me të shkuar krimina
Spiropali-Bashës: Brenda dhjetorit votojmë Reformën Zgjedhore Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në një postim në Facebook, i drejtohet kreut të opoziës lidh
Plas te Reforma Zgjedhore: Gjiknuri: Ne ca jemi me nivel testosteronesh të larta, të vijnë e ca pale ç'bëhet këtu Reforma zgjedhore dhe mbledhjet mes PD dhe LSI më tepër sesa zgjidhje po sjellin debat brenda palëve. K Gjithashtu nu
KSHZ e gatshme për zgjedhjet e parakohshme Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve është i gatshëm të zbatojë zgjedhje parlamentare për çdo model për të cilin është arrit
Zgjedhje të parakohshme? Përgjigjet Balla Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla i përgjigjet negativisht kërkesës së opozitës joparlamentar
OSBE shpreh gatishmërinë për të ndërmjetësuar dialogun politik në Shqipëri Sekretari i Përgjithshëm i OSBE Thomas Greminger, gjatë vizitës së sotme në Tiranë ka mbajtur një qëndrim tjetër nga ai
I kërkojnë dorëheqjen, reagon Gjiknuri e habit me përgjigjen Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka komentuar kërkesën e opozitës për të dhënë dorëhe
Nisma largon komisionerët dhe vëzhguesit nga QNR’ja Nisma Socialdemokrate ka vendosur që të largoj komisionerët dhe vëzhguesit nga QNR’ja. "Jemi këtu pranë QNR, jemi kët
Zbulohet kush do t'a drejtojë grupin e punës nga PD-së Opozita ka vendosur që grupi i punës për Reformën Zgjedhore të drejtohet në nivel politik nga Sekretari i Përgjithshëm i
Reforma zgjedhore, mblidhet nesër opozita e bashkuar Opozita e bashkuar nesër pritet të takohet për të diskutuar lidhur me reformën zgjedhore. Në njoftimin e PD thuhet se
Ngrihen grupet e punës për Reformën Zgjedhore: Si ndahen detyrat për maxhorancën dhe opozitën Komisioni i posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore pritet të mblidhet mëngjesin e së enjtes. Në lidhje me këtë pr
Nis aksioni opozitar, Basha mbledh aleatët në selinë blu Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të mbledhë aleatët e tij opozitarë pasditen e sotme, për të vendosur l
Hajdari akuzon Bashën: Kush janë 3 emrat që më shkarkuan Deputetja Rudina Hajdari ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka folur mbi shkarkimin apo dorëheqjen e saj nga g