E FUNDIT/ Numurohen 80% të votave, njihuni me rezultatet
999 rezultate për

zgjedhor

Konsensusi ende larg, Bylykbashi dhe Vasili letër Gjiknurit Oerd Bylykbashi i Partisë Demokratike dhe Petrit Vasili i Lëvizjes Socialiste për Integrim u kanë dërguar një letër përf
Pas Bashës reagon edhe Kryemadhi: Të vendosur të realizojmë Zgjedhoren! "LSI nuk ka asnjë qëndrim të ndryshëm nga qëndrimi që ka bërë të njohur në emër të Opozitës së Bashkuar kryetari i PD-së
Soreca për rikthimin e PD-së në tryezën e Reformës: Përmbush kushtin e vendosur nga BE Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Partisë Demokratike për tu kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhor
Yuri Kim pajtohet me Bashën: Presim gatishmëri edhe nga liderët e tjerë Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bas
Deklarata e Bashës për Reformën Zgjedhore, reagon Rama Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Z
Zbardhet takimi i Bashës me ekspertët e Reformës Zgjedhore, cili është prioriteti kryesor i PD-së Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot në orën 11.30 mesditë ekspertët demokratë të Reformës Zgjedhor
Gjiknuri iu "dorëzohet" përfaqësuesve të opozitës: Mjafton që ju të vini Përfaqësuesi i mazhorancës në tryezën e Reformës Zgjedhore u ka nisur një letër përfaqësuesve të opozitës, të cilët i ft
Gjiknuri ''i shtrin dorën'' Vasilit dhe Bylykbashit: Ju ftoj të ulemi në tryezë Bashkë kryetari i Reformës Zgjedhore dhe përfaqësuesi i PS, Damian Gjiknuri, i ka nisur sot kërkesë opozitës jashtëparla
Bojkotimi i takimit të Reformës Zgjedhore, Hajdari- Bashës: Mbaj të paktën vetëm 1 premtim ndaj Aleancës për Teatrin Përfaqësuesit e opozitës bojkotuan sot takimin për Reformën Zgjedhore pasi lajmëruan 1 ditë më parë protestë si reagim n
Hajdari nuk mban më: Erdha për të ndryshuar sistemin, këta i shkelin syrin njëri-tjetrit (VIDEO) Deputetja Rudina Hajdari ka dalë e revoltuar nga mbledhja e Këshillit Politik mbi diskutimet për Reformën Zgjedhore.
Rudina Hajdari zbulon prapaskenat e mbledhjes së Reformës: Këta i shkelën syrin njëri-tjetrit Pas përfundimit të mbledhjes së Këshullit Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesja e opozitës parlamentare Rudina H
Plas mes Gjiknurit dhe "opozitës", ndërpritet mbledhja e Këshillit Politik Një debat i fortë mes Vasilit dhe Gjiknurit është bërë shkak që të ndërpritet për 15 minuta mbledhja e Këshillit Politik
Pjesëmarrësve iu matet temperatura, prapaskenat nga takimi i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore Ditën e sotme grupi i Punës i Këshillit Politik është mbledhur rreth një tryeze për të vijuar punën për reformën zgjedho
''Këshilli Politik organ kopil'', Murrizi: Nuk e votojmë Reformën Zgjedhore Deputeti Myslim Murrizi ka komentuar mbledhjen e sotme të Këshillit Politik të përbërë nga përfaqësues të mazhorancës, o
Mblidhet sot tryeza e Reformës Zgjedhore, çfarë pritet të përcaktohet Ditën e sotme, do të bëhet mbledhja e radhës e Reformës Zgjedhore, ku rreth dy muaj pas mbledhjes së fundit, përfaqësues
Mblidhet sot komisioni i Reformës Zgjedhore Komisioni i posaçëm për reformën zgjedhore është mbledhur paraditen e sotme online, pas 6 javësh ndërprerje si pasojë e
Zaev: Fushata zgjedhore në rastin më të mirë fillon në korrik, por ndoshta edhe më vonë Një nga skenarët e mundshëm për fillimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të këtij viti në rastin më të m
BDI shpall kandidatët për zgjedhje (VIDEO) Gjithsej 120 kandidatë të Bashkimit Demokratik për Integrim do të garojnë për deputetë më 12 prill. Çdo listë në 6 njësi
Ja lista e kandidatëve dhe bartësve të koalicionit LSDM-BESA (FOTO LAJM) LSDM me partitë e koalicionit ka caktuar bartësit e listave për deputetë për zgjedhjet e 12 prillit. Por sonte në Kongre
Lëvizja Besa zbardh emrat e kandidatëve Nëpërmes një kumtese Lëvizja Besa i ka zbuluar emrat e kandidatëve që do të jenë në listën e përbashkët me LSDM-në për z