999 rezultate për

zgjedhor

Palët nuk ranë dakord për ndryshimin e sistemit zgjedhor, opozita ankohet te Ruçi Mënyra sesi palët ranë dakord për Reformën zgjedhore nuk është pranuar plotësisht nga krerët e Grupeve të opozitës Parla
Reforma zgjedhore, Murrizi flet pas mbledhjes: Nuk do ta votojmë nëse nuk plotësohen tre kushte Pas përfundimit të mbledhjes për Reformën Zgjedhore mes Kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe deputetit të opozitës parlame
Kryemadhi flet Reformën e re Zgjedhore: S’është arritur ndonjë gjë e madhe ""E para nuk është se është arritur ndonjë gjë e madhe, që është bërë zbulimi i shekullit..." Kryetarja e LSI-së, Mon
Opozitës së re i rrjedh vota e parë, Maliqi: Do t'a votoj Reformën Zgjedhore "Unë jam i detyruar ta votojë këtë nismë që është përshëndetur dhe nga ndërkombëtarët..." Ndërsa Partia Socialiste ës
Rama e thotë troç: Nuk jam i kënaqur me marrëveshjen, të paktën u qetësua Basha Edhe mbrëmjen e sotme gjatë një interviste në "Open" kryeministri Rama është shprehur i pakënaqur nga marrëveshja për Re
Edi Rama do t'a sabotojë reformën zgjedhore me votat e "opozitës së re"? Një ditë para se Reforma Zgjedhore të gjente marrëveshjen, Edi Rama ankohej tek Fevziu se nuk e kontrollonte dot opozitë
Si do të kalojë në Kuvend Reforma e re Zgjedhore dhe pse hyrja në fuqi nuk do jetë e lehtë Pas shumë orësh diskutime dhe takime të panumërta, vetëm mbrëmjen e së premtes dokumenti i prodhuar nga Këshilli Politik
Opozita parlamentare i jep "ultimatumin" Ruçit: Mblidh tryezën brenda 48 orësh (FOTO LAJM) Tre kryetarët e grupeve parlamentar të opozitës, Myslim Murrizi, Nimet Musa dhe Edmond Stojku ikanë dërguar një letër kr
Meta për Reformën Zgjedhore: Konsensusi është shumë i rëndësishëm! Presidenti Ilir Meta ka komentuar Reformën Zgjedhore duke thënë se është hedhur një hap i rëndësishëm në këtë drejtim.
PD "trazon gurët", nis përgatitja për zgjedhje Pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, Partia Demokratike ka nisur përgatitjen për zgjedhjet. Kryedemokrati Lulzim
Berisha i kënaqur me Reformën Zgjedhore por nuk i ndahet Ramës: Bëj testin e drogës! Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur i kënaqur nga marrëveshja e djeshme mes palëve për Reformën Zgjedhore. S
Myslim Murrizi i revoltuar për Reformën Zgjedhore: Pazar! Firmosën një grusht plehrash "Një grusht plehrash dhe 4 enukë të pështirë nuk mund të mbajnë peng 5 milionë shqiptarë..." Kryetari i grupit Demo
Zbardhet dokumenti me 12 pika: Si u arrit marrëveshja për Reformën Zgjedhore (FOTO LAJM) UPDATE - Mbrëmjen e sotme palët politike pas shumë takimesh nën mbikqyrjen e ambasadorëve, arritën të firmosin marrëvesh
Meta si Rama, përshëndet marrëveshjen por thumbon anëtarët: Nuk garanton asgjë Ashtu edhe Rama, Presidenti Meta duket i pakënaqur nga marrëveshja e palëve politike për Reformën zgjedhore. Kryetari
Politika arriti marrëveshjen për Reformën Zgjedhore, Kim: Jemi krenarë! "Ne jemi krenarë për këtë marrëveshje dhe do vijojmë t’ju mbeshtesim drejt anëtarësimin në BE..." Ambasadorja e Shtet
Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore Mbrëmjen e sotme Këshilli politik ka arritur marrëveshjen mes palëve për Reformën zgjedhore. Mësohet se Këshilli Poli
Basha mbledh me urgjencë aleatët Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot aleatët në selinë blu. Në takim do të jenë pranishëm kryetarja e LSI, Monika
"Zgjedhorja", ambasadorja e SHBA shkon në zyrën e Metës Sot në orën 11:00, ambasadorja amerikane ka nisur një takim me presidentin Ilir Meta. Fokusi i takimit do të jetë Ref
A do t'a miratojë Reformën Zgjedhore pa pëlqimin e opozitës? Përgjigjet Rama Kreu i qeverisë, Edi Rama është shprehur se nuk do të presin pafund që opozita të japë pëlqimin për miratimin e Reformës
Reforma Zgjedhore: Përfundon takimi i Bashës me aleatët opozitarë Ka përfunduar takimi i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me disa nga aleatët opozitarë, ku ne fokus te diskutim