999 rezultate për

zgjedhjeve

Protestuesit largohen nga parlamenti, nisen drejt KQZ-së Mijëra shqiptarë janë nisur në drejtim të Komisonit Qëndror të Zgjedhjeve. Vendimin e bëri të ditur vetë kreu i PD-së
Hahn jep një lajm të keq për Ballkanin Perëndimor Komisari evropian për zgjerim, Johannes Hahn, e ka konfirmuar spekulimet se raportet për vendet e Ballkanit Perëndimor n
U mbajtë e fshehtë, kjo është ora kur betohen 4 deputetët e rinj Seanca e nesërme e Kuvendit është tentuar të mbahet e fshehtë se kur do të nis, kjo për shkak të protestave që pritet të
Rama e ka seriozisht, KQZ nis zëvendësimin e 57 deputetëve të opozitës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur punën për zëvendësimin e 57 deputëteve të dorëhequr pas kërkesës së shkuar atje
Eni Vasili do të veshë fustanin e bardhë, por pas zgjedhjeve Eni Vasili është kujdesur që gjithnjë ta mbajë lidhjen e saj sa më diskrete të jetë e mundur. Si rrallëherë, ajo u fotog
"Çfarë proteste? Është pushtet i vjetër", Rama flet për median prestigjoze “Por çfarë proteste e popullit! Këtu nuk jemi përballë jelekverdhëve, studentëve, sindikatave apo forcave të tjera të sh
BE: Hiqeni taksën se marrëveshja është afër Zyrtarët e Bashkimit Evropian të përfshirë në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me kujdes po përcjellin z
"Gjushi, Çela dhe Çyrbja festuan me 7 kriminelë pas vjedhjes së zgjedhjeve" (VIDEO) Deputeti demokrat, Ervin Salianji ka postuar një video në Facebook, ku shihen kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, k
Zëri i Amerikës: Opozita po përgatitet për zgjedhje të parakohshme Në Shqipëri forca e kryesore e opozitës, Partia demokratike, deklaroi sot se sipas saj zgjidhja politike e vendit duhet
"Çmendet" Akademia e Shkencave e Skënder Gjinushit! Artan Fuga Cakton komision zgjedhjesh pa caktuar datë zgjedhjesh!!! U mbars mali dhe polli një mi! Kjo është th
Vuçiç mposhtet nga protestat, paralajmëron zgjedhje të jashtëzakonshme Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, natën e mbrëmshme ka mbajtur mbledhjen e kryesisë së Partisë Progresive Serbisë (SNS)
Takimi Balla-Meta, këto janë datat e mundshme të zhvilllimit të zgjedhjeve lokale Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ditën e sotme ka patur një takim me Presidentit, Ilir Meta në lidhje m
"Thuaj Vangjushit t'i japim ndonjë...", përgjimet e Dakos me Avdylajt para e pas zgjedhjeve (VIDEO) Në përgjimet e grupit të “Avdylajve” është përfshirë edhe kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Edhe pse në dosjen
Demokracia, në rrezik! Thirrja për një monitorim më të mirë në vendet e BE Eksperiencat negative në disa vende, sfidat e reja që paraqet zhvillimi teknologjik e hovi i platformave sociale apo agr
Para zgjedhjeve futet në burg lideri i opozitës në Pakistan Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar që lideri opozitar, Shahbaz Sharif të dënohet me burg për 10 ditë, pasi u arrestua
Maqedonia drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në lidhje me ndryshi
Plas skandali, Donald Trump ka tradhtuar për 1 vit Melaninë me modelen e playboy-t Donald Trump dyshohet se ka pasur një lidhje të gjatë seksuale me një modele playboy, ndodhur dy muaj para zgjedhjeve pr
Trump kritikon Obamën: Nuk bëri sa duhet për ndërhyrjen ruse Presidenti Donald Trump kritikoi të shtunën administratën Obama, që nuk i është përgjigjur me ashpërsinë e duhur Rusisë
SONDAZHI/ PSD e Shpendit nuk e kalon pragun e zgjedhjeve, ngec në këtë përqindje Disa zyrtarë të lartë të Lëvizjes Vetëvendosje kishin shfaqur mospajtimet e tyre brenda partisë së Albin Kurtit dhe përf
Sot vazhdon gjykimi ndaj Gruevskit Në Gjykatën penale sot do të mbahet seanca kryesore për rastin “Titanik” të Prokurorisë Publike Speciale, ku të akuzuar