999 rezultate për

zgjedhjeve

Siljanovska pranon humbjen Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në një konference për shtyp para pak minutash njoftoi se nga 3 436 vendvotime në të gji
Prokuroria: Pesë orët e para të zgjedhjeve kaluan pa asnjë problem Në pesë orët e para të votimit në zgjedhjet presidenciale nuk është regjistruar asnjë parregullsi zgjedhore, njoftojnë n
Zaev: Pas zgjedhjeve do shkarkohen disa ministra të BDI dhe LSDM Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar se pas zgjedhjeve do të ketë rikonstruim të qeverisë. Si nysafir në Tv24 Zaev k
Aleatët e Bashës lidhin "besën": Bashkë në zgjedhje Pesë aleatë të Partisë Demokratike të qendrës së djathtë, pa Shpëtim Idrizin e PDIU-së, tashmë kanë hartuar një platform
Jemi në krizën më të madhe pas '97! Rakipi thotë se do të ketë përplasje gjatë zgjedhjeve Gazetari Ylli Rakipi, e ka cilësuar krizën politike nëvend, si më të rëndën pas asaj të vitit 1997. Në një intervistë dh
Patozi: Do kërkojmë shtyrjen e zgjedhjeve Kreu i partisë të sapoformuar “Bindja Demokratike” Astrit Patozi, ka reaguar kundrejt akuzave te partisë demokratike pë
DW: Koalicioni opozitar në Tiranë - jo zgjedhjeve false Ditën e skadimit të afatit ligjor për regjistrimin në KQZ, u krijua Koalicioni i Bashkuar Opozitar nën drejtimin e Parti
Komediani turpëron Poroshenkon, fiton thellë në zgjedhjet presidentciale Komediani Volodymyr Zelensky ka fituar në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë, për t’u bërë udhëheqës i ri
Rudina Hajdari: Bojkotin e zgjedhjeve e konsiderojmë vetëvrasje politike Deputetja e Partisë Demokratike dhe nja nga kryetaret e grupeve parlamentare të opozitës, Rudina Hajdari thotë se bojkot
Zgjedhjet lokale, ambasada e SHBA "nxit" këdo të regjistrohet Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore
OSBE-ODIHR bëhet gati për zgjedhjet e qershorit: Sjellim vëzhgues Një muaj pas përfundimit te misionit te tyre ne Tirane, ekspertet e OSBE/ODHIR kane publikuar raportin paraprak me gjetj
A ka ndonjë skenar misterioz të Thaçit në zgjedhjet e veriut Lëvizja Vetëvendosje e konsideron vonesën e zgjedhjeve në veri me prapavijë politike. Deputetja Albulena Haxhiu e qua
Kosova nuk fal, shpallen zgjedhjet për kryetarët e rinj në veri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar datën e zgjedhjeve për kryetarët në veri, që kishin dhënë dorëheqje kur n
DOKUMENTI/ PS nuk "lëshon pe", shkon e vetme drejt zgjedhjeve të Qershorit (FOTO LAJM) Partia Socialiste ka dërguar sot kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për t’u regjistruar si forcë politike që d
Dalin rezultatet e para të zgjedhjeve në Ukrainë Kanë dalë rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë. Një komedian pa përvojë politike ka fituar më shu
Këta janë tetë anëtarët e rinj në KQZ që u betuan para Thaçit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka emëruar tetë anëtarë të rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjev
Turkish Airlines shitet tek Qatar Airways, ç'do të ndodhë me Air Albania? Mediat ndërkombëtare, përfshirë edhe vetë ato turke janë duke njoftuar për shitjen e 49 për qind të aksioneve të kompani
OSBE-ja nis vëzhgimet për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut 11 ekspertë, 18 vëzhgues afatgjatë dhe 250 vëzhgues afatshkurtër të OSBE-së do të kenë nën “thjerrëz” zgjedhjet preside
Protestuesit largohen nga parlamenti, nisen drejt KQZ-së Mijëra shqiptarë janë nisur në drejtim të Komisonit Qëndror të Zgjedhjeve. Vendimin e bëri të ditur vetë kreu i PD-së
Hahn jep një lajm të keq për Ballkanin Perëndimor Komisari evropian për zgjerim, Johannes Hahn, e ka konfirmuar spekulimet se raportet për vendet e Ballkanit Perëndimor n