999 rezultate për

zgjedhjeve

Meta diskuton me ambasadorët e BE anulimin e 30 qershorit Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar sot me ambasadorin e BE, Luigi Soreca për të diskutuar vendimin e anulim
Jam ushtar i Atdheut, ligji është bibla ime! Reagon pas akuzave anëtari i KQZ Një nga anëtarët e KZQ, Bledar Skënderi thotë se zyrtarë të lartë të partive të opozitës, analistë e opinionistë i kanë
Dekreti i Metës, shkon në 27 numri i bashkive që e njohin, KQZ: Reflektoni Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, njihet nga gjysma e bashkive
BE: "Burimet ruse" u përpoqën të ndërhyjnë në zgjedhjet europiane Bashkimi Evropian tha se ka mbledhur dëshmi për aktivitete "të vazhdueshme dhe të qëndrueshme" të dezinformimit nga Rusi
Plas në KQZ, Klement Zguri kundër deklaratës së zëdhënëses së tij Një situatë e paprecedentë ka ndodhur këtë të premte në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Pak më parë zëdhënësja e KQ
Kryetarët e bashkive të PDIU kërkojnë lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve (FOTO LAJM) Pas kërkesës së kryebashkiakes Voltana Ademit për Shkodrën, edhe kryetarët e bashkive të PDIU kanë urdhëruar lirimin e a
Data e re e zgjedhjeve? Meta: Sa më shpejt të jetë e mundur (VIDEO) Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se do të dekretojë shumë shpejt datën e re të zgjedhjeve vendore. Nga ana tjetër ai is
Jo në 30 qershor! Xhelal Mziu zbulon datën e re të zgjedhjeve Ndërkohë që maxhoranca është në luftë të hapur me Presidentin për datën e zgjedhjev duket se kryebashkiaku i Kamzës Xhel
Qeveria po diskuton shkarkimin, Meta vazhdon konsultat për datën e re të zgjedhjeve Teksa në parlament është duke u zhvilluar seanca penare e rradhës ku pika kryesore e ditës është diskutimi i shkarkimit
A do shkarkohet Meta, Rama flet sot në 12.00 (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë orën kur do të thotë fjalën e tij lidhur me shkarkimin e Presidentit Meta.
Përfundon takimi mes Metës dhe partive opozitare, Shehi: Data do të dalë nga marrëveshja politike "Një hap i vogël në drejtimin e duhur". Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir
Presidenti Meta nis kunsultimet me partitë e djathta për datën e re të zgjedhjeve Pas vizitës së tij në Kosovës, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thërritur në godinën e Presidencës krerët e partive
Anulimi i zgjedhjeve nga Meta, Rama: E kuptuam ku fle lepuri Kryeministri Edi Rama ka vijuar me fushatën elektorale, ndonëse Presidenti Meta firmosi çdekretimin e datës 30 qershor,
Balla uron 28 vjetorin e PS, nuk harron të rikujtojë datën e zgjedhjeve Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka uruar ditëlindjen e 28 të Partisë Socialiste përmes një postimi në Faceb
Shkullaku zbulon skenarin e zgjedhjeve të 30 qershorit Mbrëmjen e djeshme u diskutua për gjendjen politike në vend edhe në studion e "Opinion". Analisti Armand Shkullaku je
Data e re e zgjedhjeve, Meta njofton vendimin Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Mësohet
Junker puth Ramën dhe ngatërron datën e zgjedhjeve (VIDEO) a patur një moment të "çuditshëm" këtë të martë në Bruksel teksa në konferencë për shtyp mes Ramës e Jean Claude Juncker
Anulimi i zgjedhjeve nga Presidenti Meta, reagon DASH Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit, i pyetur nga Zëri i Amerikës lidhur me vendimin e presidentit Ilir Meta për të
Do shpërndajë Kuvendin? Ndiqni konferencën e Metës (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat duke sqaruar sërish vendimin për anulimin e zgjedhjeve të 30 q
Gramos Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës (FOTO LAJM) Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Me